Naga MarketsRevolut zaoferuje kryptowaluty do tradingu Australijczykom. Bitcoin i Litecoin w ofercie
Karta Revolut MasterCard

Po otwarciu swoich drzwi dla Australijczyków w zeszłym miesiącu, jeden z największych startupów bankowych w Europie, Revolut, rozszerzył swoją ofertę również o usługi związane z handlem na kryptowalutach. Wywodząca się z Wielkiej Brytanii aplikacja bankowa ogłosiła 3 września, że dziesiątki tysięcy australijskich klientów jest obecnie w stanie kupować, sprzedawać i przechowywać aktywa kryptograficzne od Bitcoina przez Litecoina po Stellar.

  • Użytkownicy mogą wymienać swoje dolary australijskie na Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Litecoina (LTC), Bitcoin Cash (BCH), XRP i Stellar (XLM).
  • Aplikacja została uruchomiona publicznie w zeszłym miesiącu i obejmuje szereg bardziej tradycyjnych usług finansowych, w tym przede wszystkim wymianę walut po kursach międzybankowych i darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie
  • Należy przypomnieć, że Revolut nie oferuje dostępu do fizycznych kryptowalut tylko do instrumentów pochodnych na poszczególne aktywa

Revolut w Australii: Na start aplikacji czekało 30 tysięcy osób

Revolut poinformował, że klienci korzystający z „planu metalowego” mogą teraz transferować aktywa cyfrowe, jak również skorzystać z opcji zaokrąglenia płatności kartą kredytową do równych dolarów, a zaoszczędzone w ten sposób środki można na przykład zainwestować w kryptowaluty. Klienci z dostępem do kont Standard i Premium są następni w kolejce do uzyskania dostępu do funkcji kryptowalutowych Revoluta.

– Kupno i sprzedaż kryptowalut może być niezwykle skomplikowane i mylące dla niewtajemniczonych, co oznacza, że wielu Australijczyków nie wie, jak uzyskać dostęp do kryptowalut jako opcji inwestycyjnej – powiedział Matt Baxby, dyrektor generalny Revolut w Australii. Jego zdaniem dostęp do Bitcoina i jemu podobnych z poziomu aplikacji mobilnej pozwoli to zmienić.

Aplikacja została uruchomiona publicznie dla Australijczyków w zeszłym miesiącu i obejmuje szereg bardziej tradycyjnych usług finansowych. Na jej start czekało 30 tysięcy osób zgodnie z listą oczekujących oraz 25 tysięcy osób testujących wersję beta. W Europie, Revolut ma ponad milion użytkowników na swojej platformie kryptowalutowej, a każdego dnia powstaje 6 tysięcy nowych kont.

Zobacz takż: Revolut udostępni klientom w Polsce szybkie przelewy SEPA Instant

Australia coraz ważniejszym rynkiem dla kryptowalut

Australia zyskuje na znaczeniu w ekosystemie cyfrowych aktywów. Według serwisu analitycznego CryptoCompare, dolar australijski (AUD) zajmuje dziś 17. miejsce na świecie pod względem wolumenu Bitcoinowego (BTC), a w momencie publikacji artykułu 24-godzinny wolumen obrotu wynosił 528 BTC, czyli 6 milionów dolarów. AUD wykorzystywany jest często jako waluta wejścia na giełdy, a zdecydowanie większe obroty generowane są na parach krypto-krypto.

Kraj ten przyciąga również uwagę jednych z największych światowych giełd. W styczniu Kraken zakupił Bit Trade, najstarszą w tym czasie australijską giełdę kryptograficzną. Binance uruchomił również platformę fiat-to-crypto dla australijskich inwestorów w lipcu, po wydaniu Binance Lite Australia w 2019 roku. Użytkownicy na obu giełdach mogą deponować AUD z rachunków bankowych, które obsługują system PayID, a główna strona Binance akceptuje depozyty PayID AUD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here