Naga MarketsKarta Revolut MasterCard

Fintech Revolut, który świadczy m.in. usługi bardzo tanich płatności transgranicznych po raz pierwszy opisywałem w lipcu ubiegłego roku. Od tego czasu wiele się zmieniło, firma rozszerzyła zarówno zakres usług jak i zasięg działania. Teraz dodatkowo uzyskała licencję bankową na Łotwie, co pozwoli jej na konkurowanie z tradycyjnymi bankami.

Konta bankowe dla obywateli UE

O uzyskaniu licencji litewskiego regulatora, Revolut poinformował w komunikacie. Dlatego też, to klienci z Litwy jako pierwsi będą mogli skorzystać z nowych, niedostępnych dotąd usług. Z komunikatu opublikowanego przez Revolut wynika, że firma skupi się na konkurowaniu z bankami jeśli chodzi o pożyczki konsumenckie, depozyty oraz umożliwienie bezprowizyjnego inwestowania w akcje.

Uzyskanie europejskiej licencji bankowej pozwoli Revolutovi na świadczenie typowych usług bankowych także na innych europejskich rynkach. Mają one zostać zaadoptowane w pierwszej kolejności w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce – wynika z komunikatu.

Co istotne, depozyty złożone w Revolut będą chronione do kwoty 100 tysięcy euro w ramach Europejskiego Systemu Gwarantowania Depozytów (EDIS). Fintech może zatem przekonać do swoich usług wszystkich tych, którzy do tej pory obawiali się potencjalnej utraty środków.

CEO Revolut Nikolay Storonsky
CEO Revolut Nikolay Storonsky

Komentując rozwój firmy, Nikolay Storonsky, założyciel i CEO Revolut, powiedział:
“Po uzyskaniu licencji bankowej, wolnych od prowizji transakcji giełdowych rozwijających oraz pięciu nowych rynkach międzynarodowych na końcowych etapach uruchomienia, wpasowujemy się w naszą reputację “Amazona bankowości”.
“Nasza wizja jest prosta: jedna aplikacja z dziesiątkami
milionów użytkowników, dzięki której możesz zarządzać każdym aspektem swojego życia finansowego, korzystając z najlepszej wartości i technologii.”

Pożyczka w dwie minuty

Usługi Revoluta zaczną być uruchamiane w 2019 r., firma zapowiedziała, że początkowo wystartują na mniejszych rynkach przed ekspansją na większe rynki w Europie, wspomniane wcześniej (Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Polska).

Zobacz też: Revolut rozszerza ekspansję na Japonię i Singapur

Storonsky kontynuował swą wypowiedź:
“Naszą wizją jest to, że klienci detaliczni i biznesowi będą mogli ubiegać się o pożyczkę w ciągu zaledwie dwóch minut poprzez aplikację, a następnie niemal natychmiastowo otrzymają pieniądze na swoje konto. Usuniemy biurokratyczny proces i będziemy tańsi niż tradycyjni pożyczkodawcy.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here