Naga MarketsRevolut wprowadza zmiany dot. kryptowalut, płacenie Bitcoinem kartą Revoluta nie będzie już możliwe.Revolut zamierza zmienić zasady na jakich użytkownicy mogą dokonywać zakupów kryptowalut. Od 27 lipca fintech odda swoim klientom prawną kontrolę nad posiadanymi cyfrowymi pieniędzmi, by samemu stać się jedynie “wyznaczonym przedstawicielem”. Wbrew pozorom, Revolut będzie trzymał jednak dokładniejszą pieczę nad środkami swoich klientów.

  • Obecnie Revolut pozwala na posiadanie jednej z pięciu kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, XRP oraz Bitcoin Cash.
  • Fintech zaktualizował warunku umowy z użytkownikami informując ich 15 czerwca o nowych charakterze świadczenia usług.
  • Płacenie kartą Revoluta z pomocą kryptowalut będzie już niemożliwe.

Revolut: kryptowalutowe zmiany, ale nadal ograniczenia

Revolut w wiadomości e-mail wysłanej 15 czerwca do użytkowników platformy, ogłosił, że od 27 lipca bank nie będzie pełnił już charakteru “prawnego posiadacza” kryptowalut zgromadzonych na rachunkach swoich klientów.

Nowy regulamin zmienia charakter stosunku Revoluta do posiadanych przez użytkownika kryptowalut. Od 27 lipca, to klienci będą właścicielami nabytych coinów, a Revolut będzie “wyznaczonym przedstawicielem przechowującym kryptowaluty i dokonującym transakcji w imieniu użytkownika”. Jest jednak pewien haczyk: nabyta kryptowaluta nie może opuścić systemu Revoluta.

Użytkownicy Revoluta nie mogą przesłać kryptowaluty komukolwiek, kto nie ma dostępu do platformy, jak wynika z uaktualnionych warunków umowy. Mimo, że brytyjski fintech zaznacza, że teraz jego klienci będą mieli “pełną kontrolę” nad posiadanymi kryptowalutami, to nie będą w stanie samodzielnie przesyłać pieniędzy poza system.

Revolut ogłosił także, że nie będzie dalej wspierał płatności kartą w oparciu o krypto. Oznacza to, że posiadacze kart Revoluta utracą możliwość dokonywania transakcji za pomocą środków zgromadzonych w cyfrowych pieniądzach. Warto zaznaczyć, że do tej pory użytkownicy Revoluta de facto nie mogli płacić kryptowalutami z karty. Jednak, gdy nie posiadali na swoim koncie żadnej realnej waluty oprócz krypto, Revolut automatycznie przeliczał np. Bitcoina na standardową walutę, dzięki czemu możliwe było dokonywanie płatności kartą.

Zobacz również: Bracia Winklevoss: kapitalizacja bitcoina sięgnie 7 bilionów USD, za 1 BTC będziemy płacili ponad 300 tys. USD

Revolut: ekspansja na nowe rynki

Ostatnimi czasy Revolut wkracza na nowe rynki. Przede wszystkim, brytyjski fintech rozpoczął świadczenie swoich usług w Stanach Zjednoczonych w marcu. Jednak amerykańscy klienci banku nie będą mogli korzystać z możliwości wymiany pieniędzy na kryptowaluty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here