Naga MarketsRevolut wchodzi na rynek oszczędnościowy. Oprocentowanie w skali roku na poziomie 1,35%
Karta Revolut MasterCard

Revolut wszedł na rynek oszczędnościowy w Wielkiej Brytanii, we współpracy z Flagstone, oferując klientom kont Metal łatwy dostęp do rachunku oszczędnościowego z wiodącym na rynku oprocentowaniem wynoszącym 1,35% w skali roku.

Revolut celuje w rozwiązanie problemu pułapki lojalnościowej, w której ponad jedna trzecia (33%)  środków pieniężnych brytyjskich klientów ulokowana jest na kontach oszczędnościowych otwartych ponad pięć lat temu z oprocentowaniem niższym o 0,82% niż na rachunkach otwartych niedawno.

Środki na koncie oszczędnościowym chronione do wartości 85 tysięcy GBP

Nowe konto jest rozszerzeniem popularnej funkcji Sejf Vault, która pozwala klientom zaokrąglać płatności kartami do najbliższej liczby całkowitej i natychmiast odkładać resztę w Sejfie na wybrany cel. Uruchomioną w kwietniu 2018 r. funkcję Sejf Vault otwierano już ponad 2,5 miliona – codziennie powstaje średnio 6000 nowych Vault. Do tej pory klienci Revolut odłożyli w swoich “sejfach” ponad 1 miliard funtów.

Klienci Revolut w UK mogą teraz przekształcić istniejący Vault  w jego wersję oszczędnościową i dokonywać regularnych oraz jednorazowych wpłat na konto. Środki są zdeponowane w Paragon Bank i chronione przez FSCS do wartości 85 000 £.

Zobacz też: Chiny blokują podróże z Wuhan, by powstrzymać ekspansję wirusa. Traci ropa naftowa oraz akcje azjatyckie, europejskie i amerykańskie

Nik Storonsky, założyciel i dyrektor generalny Revolut, powiedział: „W ostatnich latach stopy procentowe były niewielkie, co bezpośrednio wpłynęło na możliwości, jakie ludzie mają jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy. Dzięki wprowadzeniu sejfów oszczędnościowych możemy teraz zaoferować naszym klientom w Wielkiej Brytanii jedne z najbardziej konkurencyjnych oprocentowań w kraju, z pełną elastycznością i ochroną ”.

Pełne zalety konta oszczędnościowego na razie tylko dla posiadaczy kart Metal

Sejf oszczędnościowy jest obecnie dostępny tylko w GBP dla klientów Revolut Metal (koszt 12,99 GBP miesięcznie), których jedyna rezydencja podatkowa znajduje się w Wielkiej Brytanii. Klienci Revolut Premium i Standard w Wielkiej Brytanii będą mogli w nadchodzących miesiącach uzyskać dostęp do oszczędnościowych Vault z niższym oprocentowaniem.

Według Revolut, jedynie ograniczone depozyty będą oprocentowane na 1,35% w skali roku. Po osiągnięciu tego pułapu, wszelkie nowe depozyty będą podlegały niższemu oprocentowaniu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here