Naga MarketsRevolut warty 5,5 mld dolarów po ostatniej rundzie finansowania. To najwyżej wyceniany brytyjski startup fintech
Karta Revolut MasterCard

Revolut po ostatniej rundzie finansowania stał się najcenniejszym brytyjskim, fintechowym startupem. Wartość firmy zwiększyła się do 5,5 mld dolarów, a ostatnia inwestycja należała do amerykańskiego funduszu Technology Crossover Ventures, który wcześniej wspierał także Airbnb, Netflix czy Spotify.  


Dalsza ekspansja i nowe produkty

Finansowanie z przeprowadzonej rundy D, gdzie spółka pozyskała 500 mln dolarów ma jej posłużyć do wprowadzenia nowych produktów. W planach są między innymi pożyczki dla klientów. Ponadto, brytyjski fintech będzie kontynuował swoją europejską ekspansję.

Oprócz rynku europejskiego, Revolut skupia się także na Ameryce Północnej. Partnerstwo z Visa i Mastercard ma przyczynić się do wprowadzenia produktów firmy w Stanach Zjednoczonych.

Jak dotąd, Revolut we współpracy z Flagstone zaferował brytyjskim klientom kont Metal łatwy dostęp do rachunku oszczędnościowego z wiodącym na rynku oprocentowaniem wynoszącym 1,35% w skali roku. Firma chcę, by również klienci z innych krajów mieli możliwość oszczędzania pieniędzy “na procent”.

5000 pracowników jeszcze w tym roku?

Obecnie Revolut zatrudnia około 2000 pracowników, jednak w związku z dalszą ekspansją, firma zamierza zwiększyć ich liczbę do 5000, jeszcze w tym roku. Fintech zatrudnia programistów, naukowców zajmujących się danymi, personel pomocniczy, ekspertów ds. zgodności, a także kierownictwo wyższego szczebla.

Jak powiedział w zeszłym roku CEO Revolut, Nik Storonsky: – W tej chwili powiedziałbym, że 60 procent mojego czasu spędzam na zatrudnianiu.

Polacy inwestują w amerykańskie akcje

Jeden z produktów w aplikacji Revolut szczególnie przypadł do gustu polskim klientom. Mowa o bezprowizyjnym inwestowaniu w amerykańskie akcje. Z danych udostępnionych przez Revolut wynika, że użytkownicy aplikacji najchętniej inwestują w technologiczne blue chipy. Najpopularniejsze wśród polskich inwestorów okazują się akcje Apple. Na drugim miejscu znalazła się Tesla, na trzecim Microsoft, a dalej AMD i Amazon. Pierwszą szóstkę zamyka Google.

Zobacz też: Straty pojawiają się wtedy, gdy najmniej się ich spodziewasz

– Aplikacja umożliwia lokowanie części oszczędności w waluty tradycyjne, cyfrowe i akcje notowane na amerykańskiej giełdzie. Od sierpnia bezprowizyjny handel akcjami przetestowało już blisko 150 tys. klientów, w tym 5 tys. nad Wisłą. Polska jest na drugim miejscu (po Wielkiej Brytanii) pod względem liczby inwestorów, transakcji i obrotów (kolejno 5 tys., 40 tys., 15 mln USD) – podał Revolut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here