Naga MarketsKarta Revolut MasterCard

Fintech z branży płatności /bankowości Revolut ogłosił wprowadzenie nowej funkcji o nazwie “Wymiana Automatyczna”.

Nowa funkcja wykorzystuje kluczowe zalety banku, jego rozwiązania w zakresie wymiany walut obcych. Wymiana automatyczna pozwala użytkownikom na natychmiastową wymianę funduszy, walut fiat lub kryptowalut po ustalonej cenie.

Wymiana automatyczna jak zlecenia oczekujące

Dla zobrazowania działania nowej funkcji, warto posłużyć się przykładem. Załóżmy, że wybierasz się na wakacje do Stanów Zjednoczonych i chcesz w tym celu wymienić 1000 złotych na dolary amerykańskie. Interesuje Cię jednak określony kurs jaki wymiany.

Tu z pomocą przychodzi nowa funta “Automatycznej Wymiany” w aplikacji mobilnej Revolut. Kiedy ustaliśmy pożądany kurs wymiany, a rynek osiągnie jego poziom, aplikacja automatycznie przeliczy 1000 złotych na dolary amerykańskie.

Zobacz również: Cięcia podatkowe Trumpa nie przyczyniły się do znacznego wzrostu gospodarczego?

Jeśli jakieś fundusze w dolarach zostaną Ci po powrocie z wakacji, możesz użyć tej samej funkcji do wymiany dolarów na złotówki.

Nowa funkcjonalność aplikacji mobilnej Revolut przypomina trochę zlecenia oczekujące na platformie handlowej, gdzie również ustawiamy cenę po jakiej decydujemy się kupić dany walor, a następnie czekamy na zrealizowanie transakcji.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Ograniczenia nowej funkcji

Revolut - wymiana automatycznaZe względów bezpieczeństwa ograniczony został limit automatycznych transakcji wymiany do 30 na dobę. Po przekroczeniu limitu, zlecenie wymiany nie zostanie wykonane. Należy wtedy zaczekać do następnego dnia, przed zaplanowaniem kolejnej wymiany.

Wprowadzono także ograniczenia dotyczące kryptowalut. W ramach jednej wymiany, Revolut zezwala jedynie na transakcję do 10 tysięcy euro.

Aplikacja zadba, by automatyczna wymiana odbywała się po najlepszym możliwym kursie. Revolut zastrzega jednak, że kurs może czasem nieco się różnić od wskazanego z uwagi na poślizgi cenowe w przypadku niestabilności rynku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here