Naga MarketsKarta Revolut MasterCard

Obawy i niepewność związana z Brexitem sprawia, że coraz więcej firm podejmuje kroki, by przygotować się na najgorsze. Do grona tych firm dołącza właśnie Revolut, firma z sektora FinTech, działająca jako alternatywa dla banków.

Jak donosi Financial Times, Revolut stara się o licencję e-money (instytucja pieniądza elektronicznego w Luksemburgu. Jak dotąd, firma posiada taką licencje jedynie od brytyjskiego regulatora Financial Conduct Authority (FCA).

Revolut może działać w Europie posiadając licencję FCA, jednakże nie wiadomo czy tak samo będzie po formalnym wyjściu UK z Unii Europejskiej, zwłaszcza że nie osiągnięto jeszcze wyraźnego porozumienia. Tym samym Revolut zabezpiecza się przed negatywnym wpływem jaki Brexit może mieć na możliwość prowadzenia działalności w Europie

Revolut chce pozostać w Wielkiej Brytanii

Mimo aplikowania o licencje w Luksemburgu, Revolut wcale nie zamierza żegnać się z City. Wręcz przeciwnie, spółka będzie zabiegać o autoryzację bankową w Wielkiej Brytanii.

Ponadto, jak wynika z raportu finansowego na rok 2017,  firma planuje dalsze inwestycje w “infrastrukturę technologiczną i bazową ofertę produktową”. Biorąc pod uwagę, że siedziba Revolut znajduje się w Londynie, istnieje spore prawdopodobieństwo, że właśnie tam poczynione zostaną wspomniane inwestycje.

Dalsza ekspansja

Revolut rozwija się w bardzo szybkim tempie i poza złożeniem aplikacji o świadczenie usług bankowych w Luksemburgu i na Litwie, firma planuje w niedalekiej przyszłości otworzyć sklepy w Stanach Zjednoczonych i Australazji.

Jak się okazuje, już teraz firma przetwarza płatności w Nowej Zelandii i Australii mimo, ze nie rozpoczęła działalności w żadnym z tych krajów. Ponadto, Revolut posiada klientów testowych w Hong Kongu.

Zobacz też: Polacy zakochali się w Revolut. Fintech zyskuje coraz większą popularność

Biorąc pod uwagę 250 milionów dolarów funduszy zebranych przez spółkę wydaje się, że nawet po ewentualnym opuszczeniu UK, Revolut w najbliższym czasie raczej ‘ nie wypadnie z gry’.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here