Naga MarketsRevolut pozyskał 800 mln USD finansowania. Liderami rundy Softbank Vision Fund 2 i Tiger Global
Karta Revolut MasterCard

Revolut, finansowa super aplikacja, z której korzysta 16 milionów klientów na świecie, pozyskał od inwestorów w nowej rundzie finansowania 800 milionów dolarów (seria E), co daje wycenę firmy na poziomie 33 miliardów dolarów. Wraz z nową rundą finansowania, wśród inwestorów firmy pojawiły się dwa nowe fundusze, SoftBank Vision Fund 2 (“SoftBank”) oraz Tiger Global Management.

Revolut pozyskuje finansowanie na dalszy rozwój

Inwestycja pozwoli Revolut na realizację ambitnych planów rozwoju, w szczególności w zakresie innowacji produktowych. Celem jest spełnienie codziennych potrzeb i aspiracji finansowych klientów, od zarządzania oszczędnościami i ochroną ubezpieczeniową, błyskawiczne i tanie przelewy międzynarodowe, po jeszcze szersze udostępnienie usług inwestycyjnych i majątkowych. Nowe finansowanie wesprze też ekspansję Revolut w Stanach Zjednoczonych, wejście do Indii i na kolejne rynki międzynarodowe.— Inwestycja SoftBank i Tiger Global wspiera naszą misję stworzenia globalnej super aplikacji finansowej, która pozwala klientom zarządzać wszystkimi sprawami finansowymi w jednym miejscu. Nowa runda finansowania potwierdza nasz status najbardziej wartościowego brytyjskiego fintechu i pokazuje zaufanie inwestorów. Potrafimy tworzyć produkty, które podwyższają poprzeczkę całemu rynkowi finansowemu, z korzyścią dla klientów – powiedział Nik Storoński, współzałożyciel i CEO w Revolut.

— Chcemy oferować klientom usługi, które są 10 razy bardziej wartościowe oraz 10 razy bardziej przyjazne i bezpieczne, niż inne usługi dostępne na rynku. Tworzymy w jednym miejscu szeroką ofertę produktów, gdzie każdy znajdzie usługę jakiej w danym momencie potrzebuje. Serwis będzie coraz bardziej spersonalizowany, sugerujący trafne rozwiązania, w niskiej i przejrzystej cenie. Wchodzimy na nowe rynki i liczymy na dalsze wsparcie klientów w przekazywaniu informacji o Revolut – dodał Nik Storoński.

— Tempo innowacji w Revolut redefiniuje rolę usług finansowych. Plasuje firmę na pierwszej linii zmian w europejskiej bankowości. Szybko rosnąca społeczność klientów potwierdza niesłabnący popyt na coraz szerszą ofertę produktową Revolut. Cieszymy się mogą wesprzeć Nika i jego zespół na drodze produktowych innowacji i udostępnienia usług na kolejnych globalnych rynkach – powiedział Karol Niewiadomski, senior investor w SoftBank Investment Advisers.

fpmarkets

Na temat nowej rundy finansowania wypowiedział się także minister skarbu Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, który liczy dzięki temu na nowe miejsca pracy.

— To doskonała wiadomość dla Revolut. Pozyskanie nowej rundy finansowania w kwocie 800 milionów dolarów i plany dalszego rozwoju przełożą się na tworzenie nowych wartościowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii – powiedział Rishi Sunak.

Sunak zapewnił także o posiadaniu planu działania dla utrzymania wysokiej konkurencyjności brytyjskiego sektora finansowego.

— Chcemy widzieć więcej takich brytyjskich historii sukcesu jak Revolut. Dlatego, dołożymy starań by wspierać innowacyjne brytyjskie firmy. Przygotowaliśmy plan działań, by mieć pewność, że brytyjski sektor finansowy utrzyma wysoką konkurencyjność i dynamikę – dodał minister rządu Wielkiej Brytanii.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt szterling | lotos notowania | akcje cd projekt | nasdaq kurs | kruk kurs | notowania pkn orlen | btc news |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here