Naga MarketsKarta RevolutRevolut rozszerza partnerstwo z kartowym gigantem – Visą, co ma ułatwić globalną ekspansję na 24 nowe rynki. Początkowo brytyjski fintech ma się pojawić w Brazylii, Kanadzie, Japonii, Nowej Zelandii, Rosji, Singapurze oraz w Stanach Zjednoczonych. Ekspansja wiązać się będzie ze wzrostem zatrudnienia z 1500 do 5000 pracowników, do lata przyszłego roku.

Od czasu powstania firmy w lipcu 2015 roku, Revolut pozyskał do tej pory ponad 8 mln klientów, co przy średniej kwocie 1000 euro na osobę daję łączne saldo depozytów w wysokości około 8 mld euro.

5 tysięcy pracowników, 24 rynki

Obecnie Revolut działa już na rynkach Europy i w Australii. Jednak dzięki rozszerzeniu współpracy z Visa ma wejść także na rynki wymienione na wstępie. Z kolei w przyszłym roku planowana ekspansja ma objąć kraje Ameryki Łacińskiej oraz Azji, gdzie Revolut ma zagościć m.in. w  Argentynie, Chile, Kolumbii, Hong Kongu, Indiach, Indonezji, Korei Południowej, Malezji, Meksyku, Arabii Saudyjskiej, RPA, Tajwanie, Tajlandii, Ukrainie, Wietnamie i na Filipinach.

Zobacz też: Klin wzrostowy i spadkowy – kompletny przewodnik

“Obecnie mamy około 1500 pracowników, a latem przyszłego roku planujemy zatrudniać około 5000 osób” – powiedział dla Reutersa Nikolay Storonsky, CEO i założyciel Revolut. Ekspansja na nowe rynki będzie wymagała uzyskania przez Revolut niezbędnych zezwoleń regulacyjnych.

Podwojenie, a nawet potrojenie liczby klientów

W związku z planowaną ekspansją, Storonsky spodziewa się podwojenia, a nawet potrojenia liczby klientów w przyszłym roku. Dzięki rozszerzeniu współpracy z Visa można się spodziewać, że na nowych rynkach wydawane będą karty właśnie tego wydawcy.

Ostatnią nową i ciekawą funkcjonalnością wprowadzoną przez Revolut było zapewnienie dostępu do inwestowania w spółki z amerykańskich giełd NYSE i NASDAQ.  Kolejnym krokiem ma być dodanie do oferty ETF-ów i akcji spółek z Europy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here