Naga Markets

Revolut ofiarą ataku hackerskiego! Wyciekły dane 50 tys. osóbThe Times poinformował w miniony weekend, że Revolut padł ofiarą ataku hackerskiego, a informacja ta została potwierdzona przez przedstawicieli Revoluta na Polskę. Winnym za udaną operację oszustów był jeden z pracowników firmy, który został złapany na atak phishingowy. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, poszkodowanych miało zostać dokładnie 50 144 osób, z czego niemal 21 tys. to klienci z Europy.

Revolut zhackowany, pieniądze klientów jednak bezpieczne

Chociaż Revolut potwierdził już informacje, że został zhackowany – między innymi portalowi The Times – to w swoich oficjalnych kanałach komunikacyjnych nie zaprezentował jeszcze żadnego komunikatu i w Internecie nadal znaleźć można niewiele wiadomości na ten temat.Na Reddicie powstał jednak post, w którym użytkownicy informowali się wzajemnie o ataku na Revoluta. Jeden z użytkowników podzielił się treścią wiadomości jaką miał otrzymać od firmy w wyniku włamania na jej serwery. Poniżej prezentujemy fragmenty wiadomości, której pełna treść dostępna jest po kliknięciu w powyższy link.

– Ponieważ byli Państwo częścią bardzo małego odsetka dotkniętych klientów, chcemy Państwa zapewnić, że Państwa dane są teraz bezpieczne i rozumiemy, że mogą Państwo mieć pytania dotyczące tego incydentu.

Podkreślamy, że nie uzyskano dostępu do środków. Twoje pieniądze są bezpieczne, jak zawsze. Możesz normalnie korzystać ze swojej karty i konta. Jako środek ostrożności stworzyliśmy dedykowany zespół, który monitoruje Twoje konto i dba o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy i konta.

Chociaż Twoje pieniądze są bezpieczne, możesz być narażony na zwiększone ryzyko oszustwa. Zalecamy zachowanie szczególnej czujności na wszelkie podejrzane działania, w tym podejrzane e-maile, telefony lub wiadomości – pisał Revolut.

Z informacji zamieszczonych w serwisie Reddit wynika, że Revolut kontaktuje się osobiście z osobami dotkniętymi atakami. Jeżeli więc nie otrzymaliście żadnego maila, to istnieje duża szansa, że nie znajdujecie się w gronie ofiar ataku. Jak podała z resztą firma, hackerzy wykradli dostęp do danych należących do zaledwie 0,16% wszystkich klientów.

XTB


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here