Naga MarketsRevolut notuje wzrost transakcji Bitcoinem o 68%
Karta Revolut MasterCard

Według danych Revoluta handel Bitcoinem przez aplikację w Wielkiej Brytanii spadł w marcu o ponad połowę, ale od tamtej pory wzrósł już o ponad dwie trzecie, praktycznie odzyskując poziomy z lutego – sytuacja analogiczna do zachowania kursu BTC/USD.

  • Lockdown wprowadzony w marcu skutkował spadkiem kursu BTC/USD o niemal połowę.
  • Podobnie w marcu spadł handel Bitcoinem przez aplikację Revolut w Wielkiej Brytanii.
  • W kwietniu Revolut zanotował wzrost użytkowników handlujących kryptowalutami o 68%.

Revolut: spadek transakcji BTC w marcu

Revolut opublikował kilka kluczowych statystyk, pokazując jak wprowadzony w Wielkiej Brytanii lockdown wpłynął na rynek kryptowalut. Niemal 1/3 z 10 mln klientów Revoluta handlowała kryptowalutami poprzez aplikację, która nastawiona jest na drobnych inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wraz ze spadkami na rynkach finansowych, spadł także wolumen transakcji kryptowalut. Według Revoluta, w ich aplikacji handel cyfrowymi pieniędzmi spadł o 52%.

Wprowadzenie w Wielkiej Brytanii lockdownu poskutkowało także zmniejszeniem przeciętnej wielkości transakcji aż o 58 proc.: z 663 dol. do 281 dol.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Zainteresowanie Bitcoinem zaczęło jednak wzrastać

Zainteresowanie BTC na platformie Revoluta zaczęło odbudowywać się od 20 kwietnia, jak wynika z raportu. Wtedy, 1 BTC było warte około 7 tys. $, teraz zbliża się do 10 tys. $, wzrost o niemal 30%.

W kwietniu, liczba użytkowników Revoluta kupujących kryptowaluty wzrosła o 68%. Znacznie zwiększyła się także przeciętna ilość krypto kupionych przez użytkowników, bo aż o 57% oraz ilość coinów zakupionych w jednej transakcji: o 63%.

Revolut notuje wzrost transakcji Bitcoinem o 68%
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Bitcoin is king

Bitcoin znów okazał się liderem wśród kryptowalut odpowiadając za 51% transakcji poprzez Revoluta w marcu i kwietniu. Na drugim miejscu uplasował się Ripple (XRP) z 20%, potem Ethereum (ETH) z 14%, Litecoin (LTC) z 8% i Bitcoin Cash (BCH) z 8%.

Zobacz również: Bitcoin: nowa hossa nieunikniona, twierdzi prezes Digital Assets Data

Revolut odkrył także ciekawą zależność odzwierciedlającą związek między wiekiem użytkownika, a sumą BTC, która kupili. Okazuje się, że starsi użytkownicy platformy dokonywali ponad 3-krotnie większych transakcji BTC:  w grupie 55-64 lat przeciętnie 423 dol., a w 18-24 lat jedynie średnio 134 dol. na transakcję.

Warto także dodać, że brytyjska aktywność związana z kryptowalutami okazała się 1/3 większa niż w kontynentalnej Europie biorąc pod uwagę wolumen.

Dane dotyczące drobnych inwestorów opublikowane przez Revoluta wykazują zasadnicze różnice zachowań w porównaniu z raportem CryptoCompare spoglądającym na działania instytucji i dużych graczy. Według niego na wiodących giełdach kryptowalut w marcu aktywność profesjonalistów osiągnęła astronomiczne rozmiary. Zjawisko potwierdził także Coinbase.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here