Naga MarketsRevolut notuje wzrost transakcji Bitcoinem o 68%
Karta Revolut MasterCard

Według danych Revoluta handel Bitcoinem przez aplikację w Wielkiej Brytanii spadł w marcu o ponad połowę, ale od tamtej pory wzrósł już o ponad dwie trzecie, praktycznie odzyskując poziomy z lutego – sytuacja analogiczna do zachowania kursu BTC/USD.

  • Lockdown wprowadzony w marcu skutkował spadkiem kursu BTC/USD o niemal połowę.
  • Podobnie w marcu spadł handel Bitcoinem przez aplikację Revolut w Wielkiej Brytanii.
  • W kwietniu Revolut zanotował wzrost użytkowników handlujących kryptowalutami o 68%.

Revolut: spadek transakcji BTC w marcu

Revolut opublikował kilka kluczowych statystyk, pokazując jak wprowadzony w Wielkiej Brytanii lockdown wpłynął na rynek kryptowalut. Niemal 1/3 z 10 mln klientów Revoluta handlowała kryptowalutami poprzez aplikację, która nastawiona jest na drobnych inwestorów.

Wraz ze spadkami na rynkach finansowych, spadł także wolumen transakcji kryptowalut. Według Revoluta, w ich aplikacji handel cyfrowymi pieniędzmi spadł o 52%.

Wprowadzenie w Wielkiej Brytanii lockdownu poskutkowało także zmniejszeniem przeciętnej wielkości transakcji aż o 58 proc.: z 663 dol. do 281 dol.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Zainteresowanie Bitcoinem zaczęło jednak wzrastać

Zainteresowanie BTC na platformie Revoluta zaczęło odbudowywać się od 20 kwietnia, jak wynika z raportu. Wtedy, 1 BTC było warte około 7 tys. $, teraz zbliża się do 10 tys. $, wzrost o niemal 30%.

W kwietniu, liczba użytkowników Revoluta kupujących kryptowaluty wzrosła o 68%. Znacznie zwiększyła się także przeciętna ilość krypto kupionych przez użytkowników, bo aż o 57% oraz ilość coinów zakupionych w jednej transakcji: o 63%.

Revolut notuje wzrost transakcji Bitcoinem o 68%
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Bitcoin is king

Bitcoin znów okazał się liderem wśród kryptowalut odpowiadając za 51% transakcji poprzez Revoluta w marcu i kwietniu. Na drugim miejscu uplasował się Ripple (XRP) z 20%, potem Ethereum (ETH) z 14%, Litecoin (LTC) z 8% i Bitcoin Cash (BCH) z 8%.

Zobacz również: Bitcoin: nowa hossa nieunikniona, twierdzi prezes Digital Assets Data

Revolut odkrył także ciekawą zależność odzwierciedlającą związek między wiekiem użytkownika, a sumą BTC, która kupili. Okazuje się, że starsi użytkownicy platformy dokonywali ponad 3-krotnie większych transakcji BTC:  w grupie 55-64 lat przeciętnie 423 dol., a w 18-24 lat jedynie średnio 134 dol. na transakcję.

Warto także dodać, że brytyjska aktywność związana z kryptowalutami okazała się 1/3 większa niż w kontynentalnej Europie biorąc pod uwagę wolumen.

Dane dotyczące drobnych inwestorów opublikowane przez Revoluta wykazują zasadnicze różnice zachowań w porównaniu z raportem CryptoCompare spoglądającym na działania instytucji i dużych graczy. Według niego na wiodących giełdach kryptowalut w marcu aktywność profesjonalistów osiągnęła astronomiczne rozmiary. Zjawisko potwierdził także Coinbase.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here