Naga MarketsRevolut: spółka przenosi konta klientów na Litwę w strachu przed politycznym wydarzeniemRevolut przenosi konta klientów do podmiotu zarejestrowanego na Litwie, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi skutkami realizacji scenariusza Hard Brexit na koniec tego roku. Rzecz jasna, o swoich działaniach poinformował klientów. Revolut planuje także wprowadzenie przeglądarkowej wersji serwisu na komputery stacjonarne.

  • Jak dotąd, z Revoluta można było korzystać jedynie przez aplikację, spółka udostępnia również program desktopowy
  • Platforma posiada licencję bankową na Litwie, jak na razie jedyną.
  • Konta klientów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej zostaną przeniesieione do litestkiwe podmiotu

Revolut obawia się Hard Brexitu

Revolut w obawie przed skutkami potencjalnego Hard Brexitu, dokonał przeniesienia wszystkich rachunków klientów z Europy Środkowej do podmiotu na Litwie. Do tej pory, działania popularnej platformy obsługującej płatności gotówkowe oparte były tylko na licencji brytyjskiej. Jednak przewidując możliwość zakończenia przez Wielką Brytanię procesu przejściowego opuszczenia Unii Europejskiej, Revolut przejdzie na licencję litewską.

– Parę tygodni temu poinformowaliśmy Cię, że konta wszystkich naszych klientów z Europy Środkowo-Wschodniej zostaną przeniesione do naszego nowego europejskiego podmiotu zarejestrowanego na Litwie (o nazwie Revolut Payments UAB). Dziś oficjalnie przeszliśmy do tego nowego podmiotu – poinformował Revolut w notatce dla klientów

Warto zaznaczyć, że na Litwie Revolut dysponuje dwiema licencjami: bankową, przez Revolut Bank UAB oraz e-money poprzez Revoltu Payments UAB. Dzięki licencji bankowej, Revolut planuje w przyszłości rozszerzyć swoją działalność i zaoferować klasyczne usługi bankowe.

Zobacz również: Brytyjski parlament kontrowersyjną ustawą łamie postanowienia Brexitu

Revolut zmieni numer IBAN

Przeniesienie kont z UK na Litwę będzie wiązało się ze zmianą numeru IBAN, który wymagany jest do wykonywania międzynarodowych transferów pieniężnych. Jeszcze przez 2 miesiące, czyli do 14 listopada, będzie możliwe wykorzystywanie jednocześnie starego i nowego numeru IBAN. Po tym okresie, starsza wersja zostanie dezaktywowana, a wszelkie przelewy nadane z tym numerem będą automatycznie zwracane do nadawcy.

– Wykorzystanie licencji litewskich daje możliwość szybszego uruchomienia działalności bankowej w krajach, które będą z nich korzystały. Dla klientów na tych rynkach oznacza to szerszą ofertę. Wykorzystanie licencji litewskich otwiera najszybszą drogę do formalnego uruchomienia działalności bankowej. Liczymy, że Polska i kraje CEE będą pierwszymi, poza Litwą, gdzie klienci skorzystają z produktów depozytowo-kredytowych Revolut. – stwierdził Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

Plus500

Revolut przez przeglądarkę na komputerze

Przeniesienie licencji na Litwę to nie jedyna ważna informacja dla klientów platformy płatności w ostatnich dniach. Revolut uruchomił także przeglądarkową wersję swojej mobilnej aplikacji, do której można uzyskać teraz dostęp także przez komputery stacjonarne.

Dokonać można tego przez wejście na stronę app.revolut.com oraz wykorzystanie danych, które potrzebne są do zalogowania się do aplikacji mobilnej. Oczom użytkowników Revoluta ukaże się na ten moment bardzo uproszczona wersja strony, w której można jedynie sprawdzić stan konta oraz historię transakcji, a także zarządzać kartami.

Jak na razie, strona umożliwia przede wszystkim dostęp do aplikacji w przypadku utraty telefonu. Być może w przyszłości zostanie rozszerzona o dodatkowe funkcje, jednak wcale nie musi się tak stać, bowiem inne przeglądarkowe wersje mobilnych platform płatności również posiadają jedynie podstawową funkcjonalność, jak w przypadku np. N26.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here