Naga Markets

Revolut dodał aż 29 tokenów do swojej aplikacji dla użytkowników z USA. Firma ta wzbogaciła swoją ofertę handlową skierowaną do amerykańskich klientów o nowe coiny w ramach partnerstwa z Apex Crypto. Tym samym zwiększyła ona swój udział w rynku, stając się bardziej konkurencyjna dla rywali tj. Robinhood, czy Coinbase. 

Revolut wzbogaca ofertę dla klientów z USA 

Brytyjska firma z branży fintech nie chce pozostawać w tyle za konkurentami. Ze względu na to, iż adopcja kryptowalut stale rośnie, postanowiła ona wykorzystać tę okazję, wzbogacając swoją ofertę skierowaną do amerykańskich użytkowników swojej aplikacji o nowe wirtualne waluty. W ramach partnerstwa z przedsiębiorstwem z branży blockchain dostarczającym łatwe do zintegrowania interfejsy API – Apex Crypto pozwala swoim klientom ze Stanów Zjednoczonych na handel 29 nowo dodanymi kryptowalutami. Wśród nich znalazł się DOGE, SHIB, SOL, czy AVAX.

,,Dzisiaj ponad czterokrotnie zwiększyliśmy nasze portfolio tokenów, aby zapewnić naszym klientom dostęp do znacznie bardziej zróżnicowanej oferty kryptowalut” – podkreślił kierownik globalnego biznesu Revoluta ds. kryptowalut Mazen Eljundi. Dodał on przy tym, że do kwoty 200 tys. dol. miesięcznie handel pozostaje wolny od prowizji. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

W wydanym komunikacie prasowym zaznaczono jednak, iż niektóre tokeny czekają na zatwierdzenie przez nowojorski departament usług finansowych. Revolut zapewniał usługę przechowywania zasobów cyfrowych dla operacji wykonywanych w USA już wcześniej, w ramach współpracy z Paxos. Zakończył jednak to partnerstwo na początku sierpnia br. W informacji przesłanej do amerykańskich klientów firma ta zapewniała wówczas, że zmiana ta pozwoli jej w przyszłości zaoferować im nowe kryptowaluty i więcej funkcji. 

Gigant w branży fintech w zeszłym r. był wyceniany na 33 mld dol. Ta brytyjska firma nadal jednak zmaga się z przeszkodami w swoim rodzimym kraju. Revolut nie otrzymał dotychczas licencji na prowadzenie działalności, jako przedsiębiorstwo zajmujące się krypto aktywami w Wielkiej Brytanii, ani też licencji bankowej. 

XTB

W maju br. założyciel Revoluta – Nik Storonsky potwierdził, że aplikacja ta  zamierza uruchomić własny natywny token pod nazwą Revcoin nagradzający lojalność swoich użytkowników. Ta cyfrowa waluta miałaby działać podobne do programów linii lotniczych Air Miles, w których klienci otrzymują nagrody w zależności od tego, jak często skorzystają z usługi.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDolar idzie jak burza. Fed nie pozostawia złudzeń
Następny artykułDolar umacnia się na pozycji lidera, a euro traci udział w rynku płatności – raport SWIFT
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here