Naga MarketsRevolut będzie konkurował z platformą Robinhood w USA
Karta Revolut MasterCard

Jak stwierdził CEO i założyciel Revolut Nik Storonsky, jego firma ma dziś ogłosić, że uzyskała licencję brokera-dealera w USA. To z kolei umożliwi mu konkurowanie m.in. z platformą Robinhood. Usługa ma być dostępna za kilka miesięcy.

Revolut pozwoli na handel akcjami bez prowizji

Revolut, globalny fintech wyceniany na 33 miliardy dolarów, wkrótce po raz pierwszy zaoferuje klientom z USA handel akcjami bez prowizji, dowiedziała się CNBC.— Budujemy jedną aplikację, w której ludzie mogą zarządzać wszystkimi aspektami swoich finansów, od bankowości i wymiany walut po handel kryptowalutami i akcjami. Chcemy przełamać powszechne bariery wejścia w handlu akcjami, takie jak minimalne depozyty na kontach i złożone interfejsy – powiedział Storonsky.

fpmarkets

Revolut testuje swoją usługę obrotu akcjami, która pozwoli użytkownikom kupować fundusze ETF i akcje spółek notowanych na NYSE i Nasdaq, jak twierdzi Ron Oliveira, szef amerykańskiego oddziału Revolut. Usługa ma być dostępna za kilka miesięcy i docelowo pozwoli na ułamkowe zakupy akcji i inwestowanie reszty sum z transakcji kartowych.

Rzecznik Revolut stwierdził, że firma będzie zarabiać na przepływie za przychody z przepływu zamówień w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób działa również platforma Robinhood.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotówki | ranking giełd kryptowalut | gpw pkp cargo | dzisiejszy kurs forinta | bitcoin aktualności | mrc akcje | rubel kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here