Naga MarketsRevolut Bank już oferuje klientom depozyty, a wkrótce także kredyty
Karta Revolut MasterCard

Revolut do tej pory służył Polakom głównie jako system płatności posiadając licencję pieniądza elektronicznego. To jednak się zmienia, a klienci otrzymują możliwość skorzystania z bankowych kont depozytowych. Poza tym, w ofercie mają się pojawić jeszcze inne produkty, w tym kredyty.

  • Revolut Bank w Polsce oferuje już konta bankowe
  • Wkrótce mają pojawić się także kredyty
  • Już ponad 1 mln polskich klientów korzysta z Revolut

Revolut Bank oferuje konta, a niebawem też kredyty

Europejską licencję bankową od Banku Litwy oraz Europejskiego Banku Centralnego, Revolut uzyskał już pod koniec 2018 roku. Potrzeba było jednak trochę czasu, by od podstaw stworzyć nowy europejski bank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Revolut Bank pomyślnie przeszedł testy na Litwie, a Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, którego klienci otrzymują dostęp do usług bankowych. Najpierw zaproszenia do upgrade dotychczasowego konta dostaną najaktywniejsi klienci, a w kolejnych tygodniach pozostali.

Do tej pory środki klientów gromadzone były przez podmiot działający na podstawie licencji pieniądza elektronicznego (Revolut Payments). Nowy podmiot, Revolut Bank dysponuje natomiast licencją bankową.

– Revolut jest marką bliską polskim klientom. Rozwiązujemy realne codzienne problemy naszych klientów, pomagamy im zarządzać finansami, oferujemy innowacyjne produkty finansowe. To kolejny krok w naszej misji stworzenia najbardziej przyjaznego klientom banku w Europie – mówi Virgilijus Mirkes, prezes Revolut Bank.

Revolut ma już w Polsce ponad 1 milion aktywnych klientów. Konta bankowe to początek działalności Revolut Banku w naszym kraju, w najbliższym czasie zaoferowane zostaną produkty kredytowe.

Autor poleca również:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here