Naga MarketsComparic Forex BrokerNajnowsze sondaże Reutera pokazują, że stratedzy walutowi wierzą, że dominacja dolara dobiega końca. 39 na 62 analityków uważa, że rajd na dolarze ma się ku końcowi.


Prognoza dla kursu EUR/USD na poziomie 1,20 w czasie roku.
Prognoza dla kursu GBP/USD na poziomie 1,38 w czasie roku.
Prognoza dla kursu USD/JPY na ~ 108 do końca 2019 r.

Takie a nie inne nastroje wynikają głównie z gołębiej postawy Fed, wiąże się to z ryzykiem dalszego spowolnienia gospodarki, ponieważ spór handlowy USA-Chiny cały czas nie został rozwiązany. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, to nawet otworzyć drogę do potencjalnych obniżek stóp procentowych przez Fed. W obecnej sytuacji rynki są coraz bardziej nastawione na spadek dolara. Biorąc pod uwagę wzrosty z jakimi mieliśmy do czynienia w 2018 roku, mogą się one przyczynić w pierwszym kwartale do przeceny.

Zobacz także: Czy Fed wycofa się z podwyżek tak samo jak w 2016r. ?

Reuters pool

Sytuacja techniczna na kursie dolara

Dolar w 2018 roku osiągnął swoje szczyty w połowie listopada. Od tego czasu kurs “utknął” i nie dał rady wybić się powyżej poziomu 97.50. Brak zaangażowania strony popytowej doprowadził do wyraźnej przeceny, z jaką mieliśmy do czynienia pod koniec ubiegłego roku. Styczeń rozpoczyna się od kontynuacji ruchu w kierunku południowym. Wczoraj dolar przecenił się 0,72% i wszystko wskazuje na to, że spadki mogą się pogłębić. Wsparciem jakie należy brać pod uwagę jest dopiero okrągły poziom 94,00, który wynika między innymi z mierzenia 38.2% Fibonacciego, a także równości z poprzednim ruchem spadkowym (sierpień-wrzesień 2018 r.). Jeżeli doszłoby do jego wybicia, to moglibyśmy mówić o zmianie trendu w długim terminie, co może skutkować głębszą przeceną.

Wykres USD indexConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here