Naga Markets



Reuters: Amazon planuje wydać 100 milionów dolarów, aby zatrzymać pracowników ZooxJak podaje Reuters, Amazon planuje przeznaczyć co najmniej 100 milionów dolarów, aby zatrzymać ponad 900 pracowników Zoox. Amerykański gigant, który chce przejąć startup, może zrezygnować ze swoich planów, jeżeli zbyt duża liczba pracowników nie będzie chciała kontynuować współpracy.

  • Spółka kierowana przez Jeffa Bezosa chce przejąć kalifornijski startup za 1,3 miliarda dolarów.
  • Jako wymóg sfinalizowania transakcji Amazon stawia zatrzymanie większości pracowników.
  • Do walki o Zoox próbował włączyć się Cruise, wpierany mi.in. przez Hondę.

Konkurencja próbuje przejąć inżynierów Zoox

Amazon, który agresywnie rozwija się w obszarze technologii autonomicznych pojazdów, ogłosił 26 czerwca, że zgodził się na przejęcie innowacyjnego startupu, który stara się stworzyć własny pojazd nie wymagający kierowcy. Zoox planował wyprodukowanie całego samochodu od podstaw, a nie pracę na istniejącym modelu.

Te artykuły również Cię zainteresują




Amazon zapłaci za przejęcie 1,3 miliarda dolarów w gotówce, a tóre strony mają nadzieję zamknąć transakcję do września, donosi Reuters.

Po tym, jak Zoox podpisał umowę na wyłączność na prowadzenie negocjacji z Amazonem, ale zanim osiągnięto ostateczne porozumienie, pojawiła się nowa inna oferta opiewająca na 1,05 miliarda dolarów.

Zobacz również: Rawlplug zaprosił do sprzedaży max. 1,5 mln akcji własnych po 7,5 zł/sztuka

Według dwóch źródeł, do których dotarła agencja Reuters, oferta pochodziła od Cruise, firmy zajmującej się rowojem pojazdów autonomicznych, wspieranej przez General Motors, Hondę i SoftBank Group.

Cena akcji Amazona wzrosła w czwartek o 3,29% do 3182,63 dolarów

The Information poinformował 30 czerwca, że dwaj doświadczeni inżynierowie Zoox, James Philbin i Marc Wimmershoff, dołączyli do Waymo, należącego do Alphabet.

Umowa transakcyjna pomiędzy Amazon a Zoox zawiera dwie listy „kluczowych pracowników”. Aby transakcja została zrealizowana, wszystkie osoby z pierwszej listy muszą podjąć pracę w Amazonie, a co najmniej 19 z drugiej listy musi pozostać w Zoox.

Amazon planuje zaoferować miejsca pracy również dla osób z trzech kolejnych list, wymagając, aby 90% z pierwszych dwóch i 88% z trzeciej zaakceptowało miejsca pracy, aby sfinalizować transakcję.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Amazona podczas ostatniej sesji, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here