Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedną z najistotniejszych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych zaplanowanych na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, listopadowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. 


Retail sales znacznie poniżej oczekiwań

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w listopadzie br. zaledwie o 0,1%, co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym zarówno od prognoz zakładających wzrost o 0,4%, jak również od dodatnio zrewidowanego wyniku za październik (0,3%). Równie pesymistycznie prezentuje się także pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,5%, ostatecznie odnotował wzrost jedynie o 0,2%.

Retail sales w USA
Źródło: Census Bureau

Spoglądając na notowania głównych par walutowych dostrzec można, że kurs dolara niemal nie zareagował na znacznie mniejszy niż oczekiwano wzrost sprzedaży detalicznej.

Na wykresie pary walutowej NZDUSD zauważymy jednak, że dzisiejsze wzrosty doprowadziły do pokonania kolejnego, horyzontalnego poziomu oporu. Jeżeli więc w najbliższym czasie nie pojawi się podażowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji NZD wobec USD.

Weź udział w darmowym webinarze i poznaj
7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Mirbud podążają na północ, co dalej? Marcin Tuszkiewicz o sytuacji na spółce
Następny artykułGBPJPY – kurs funta wraca do poziomów z marca. Przed bykami kluczowa strefa oporu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here