Naga MarketsPrzynajmniej 23 brokerów, oferujących kontrakty CFD, będzie podlegało nowym regulacjom  ESMA mających chronić  i zwiększać odpowiedzialność branży wobec klientów.


Zaproponowane przez FCA regulacje, jak również dodatkowa presja ze strony przepisów wprowadzonych przez ESMA mające na celu zapewnienie lepszej ochrony inwestorom detalicznym w handlu CFD, zmuszą dziesiątki brokerów do zaprzestania działalności. Takie jest stanowisko Ivana Gowan’a, prezesa zarządu spółki Fintech Capital.com, który twierdzi, że wymóg FCA dotyczący wyższych poziomów kapitału i niższych limitów dźwigni finansowej nałożonych przez ESMA podważy modele biznesowe wielu dostawców CFD, uniemożliwiając im konkurowanie na fundamentalnie zmienionym rynku z korzyścią dla inwestorów detalicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
W 2018 r. zwiększyła się kontrola rynku obrotu CFD. Przepisy ESMA, które wejdą w życie 1 sierpnia, wprowadzą szereg zmian w handlu CFD, które pomogą użytkownikom w bardziej zrównoważonym zarządzaniu ryzykiem i handlem. Środki te obejmują ujemną ochronę salda, aby zapobiec utracie przez inwestorów większej ilości środków niż zainwestowali, z dodatkową ochroną wynikającą z zasady indywidualnego zamknięcia transakcji, oraz określone maksymalne poziomy dźwigni finansowej, które odzwierciedlają zmienność każdej klasy aktywów. Ponadto FCA rozważa wymuszenie na pośrednikach bezpośredniego przetwarzania danych (STP) aktualizacji do pełnych licencji IFPRU 730K, aby zapewnić tym przedsiębiorstwom kapitał na pokrycie ujemnych sald z tytułu potencjalnych strat klientów.

Ivan analizuje, w jaki sposób to bardziej rygorystyczne podejście regulacyjne wpłynie na rynek obrotu CFD: “Wszystkie regulacje wprowadzone przez ESMA są zasadniczo rozsądne, które zostały już wdrożone przez Capital.com i zapewnią większą ochronę inwestorom indywidualnym. Niedawne ogłoszenie, że FCA zmusi brokerów do uzyskania licencji 125K lub zaprzestania przyjmowania nowych klientów detalicznych, ponieważ nie są oni w stanie pokryć ujemnych sald klientów, będzie miało wpływ na 23 firmy CFD w samej Wielkiej Brytanii. Wierzymy, że wielu brokerów nie będzie miało innego wyboru, jak tylko wycofać się z rynku za kilka miesięcy, a traderzy będą musieli wybrać nowego dostawcę.

“Jest to bardzo pozytywne zjawisko dla inwestorów indywidualnych. Dostawcy CFD, którzy będą walczyć o działanie w tym zaostrzonym otoczeniu regulacyjnym, oferują inwestorom niezrównoważenie wysokie ryzyko, a jeśli nie mogą przetrwać na rynku, który działa lepiej z korzyścią dla konsumenta, to bez nich rynek jest w lepszej sytuacji. Inwestorzy indywidualni powinni być w stanie handlować z większym zaufaniem po wdrożeniu tych środków, wiedząc, że korzystają z platformy, która stawia ich interesy na pierwszym miejscu oferty i zmniejsza ryzyko strat”.

Ivan podsumowuje: “Chociaż środki te są fantastycznym punktem wyjścia dla inwestorów indywidualnych, prawdziwie odpowiedzialni dostawcy usług handlu CFD powinni koncentrować się na jak najszerszym edukowaniu swoich klientów, aby pomóc im w doskonaleniu umiejętności handlowych i dać im wgląd w rynki, które ich interesują. Chcemy, aby nasi użytkownicy czerpali radość z handlu CFD i wierzymy, że najlepszym sposobem na zapewnienie tego jest dostarczanie użytkownikom usług najwyższej jakości i pomaganie im w pomyślnym handlu”.


Capital.com to rewolucyjna fintech, której misją jest uczynienie świata finansów bardziej zaangażowanym, dostępnym i użytecznym. Dzięki wielokrotnie nagradzanej platformie tradingowej, dostępnej w internecie i w formie aplikacji, wykorzystuje oczekujące na patent technologie jako narzędzie do zrewolucjonizowania świata handlu.

Platforma SmartFeed działa wykrywając błędy poznawcze traderów i zaleca im spersonalizowane treści, aby pomóc im lepiej handlować.

Z myślą o poprawie wyników handlowych klientów poprzez edukację, Capital.com oferuje szkolenia, filmy wideo, quizy i wiele więcej za pośrednictwem aplikacji Investmate.

Dowiedz się więcej na stronie https://capital.com/

Facebook: https://www.facebook.com/capitalcom/
Twitter: https://twitter.com/capitalcom
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/capital.com/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here