Naga Markets

Resi Capital będzie także sprzedawać mieszkania, chce zacząć od 341 lokali we WrocławiuWarszawa, 23.06.2022 (ISBnews) – Resi Capital – należąca do Cavatina Group – budująca do tej pory portfel inwestycji na wynajem w segmencie PRS, wejdzie na rynek sprzedaży mieszkań, podała spółka. W pierwszym kroku udostępni nabywcom 341 mieszkań w ramach wielofunkcyjnego projektu Quorum we Wrocławiu.

“Od uruchomienia platformy Resi Capital prezentującej m.in. mieszkania powstające w ramach kompleksu mixed-use Quorum nad brzegiem Odry we Wrocławiu, otrzymaliśmy wiele zapytań o możliwość ich zakupu. Oferta mieszkań w Polsce stopniowo się kurczy pomimo wciąż dużego zapotrzebowania. Coraz mniej też jest tak dogodnych, świetnie skomunikowanych obiektów premium, jak nasze inwestycje. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom konsumentów i niektóre z naszych projektów będziemy przeznaczać na sprzedaż mieszkań nabywcom indywidualnym. Posiadając w ramach grupy kompetencje niezbędne na każdym etapie procesu inwestycyjnego: od zakupu gruntu, poprzez projektowanie i wykonawstwo, aż po wykończenie i zarządzanie lub sprzedaż, mamy dużą elastyczność w kształtowaniu naszego biznesu. Z kolei dywersyfikacja portfela pozwala nam na wykorzystanie rynkowej szansy i optymalizację przepływów finansowych pod kątem dalszej strategii rozwoju” – powiedział wiceprezes Bartłomiej Wentlandt, cytowany w komunikacie.Lokale mieszkaniowe w Quorum dostępne będą w ramach platformy online oraz w stacjonarnym biurze sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni. Mieszkania zaoferowane zostaną w standardzie deweloperskim, ale spółka chce także umożliwić klientom wybór wykończenia “pod klucz” w dwóch przygotowanych standardach, podano także.

W sumie do 2023 r. w obu obszarach działalności zostanie oddanych do użytkowania 2 tys. nowych mieszkań, natomiast do 2025 r. – ponad 5 tys. W budowie są już projekty we Wrocławiu, Łodzi i Katowicach, z czego mieszkania na sprzedaż zostaną zaoferowane w pierwszej kolejności w ramach projektu Quorum we Wrocławiu. Docelowo, przy wsparciu nowopowstałego podmiotu w ramach Grupy Cavatina – Cavatina International – odpowiadającego za stworzenie platformy inwestycyjnej i pozyskanie partnerów kapitałowych oraz możliwe wyjście na rynki poza Polską, Resi Capital ma zbudować przynajmniej 10 tys. mieszkań na wynajem i sprzedaż, przypomniano.

Resi Capital to spółka należąca do grupy kapitałowej Cavatina Group, będącej większościowym udziałowcem notowanej na GPW spółki Cavatina Holding.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda selvita | lotos kurs akcji | ccc akcje prognozy | kurs akcji pkobp | cena akcji biomed | kurs dolara nowozelandzkiego kantor | xtb akcje kupno |

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here