Naga MarketsRepublikanie szykują 4-dniowy konwent dla Trumpa. Dolar słabnie względem euroRepublikanie przez tydzień będą starali się udowodnić Amerykanom, że gospodarcza i polityczna przyszłość narodu zależy od reelekcji Donalda Trumpa. Zapewne właśnie taka narracja będzie towarzyszyć czterodniowemu konwentowi Partii Republikańskiej.

  • Donald Trump ma już 74 lata, ale mimo tego walczy o reelekcję
  • Dolar deprecjonował w poniedziałek rano względem wszystkich walut G8
  • W tym tygodniu między innymi sympozjum Fed i konwent Republikanów

Trump: Republikanie tworzą mu wizerunek zwycięzcy

Nie będzie łatwo stworzyć wizerunek zwycięskiego Trumpa, kiedy ostatnie kilka miesięcy wstrząsnęło gospodarką Stanów Zjednoczonych wskutek czego 57 mln Amerykanów zostało zmuszonych do bezrobocia. Niemal pewne jest, że już w tym tygodniu liczba przypadków COVID-19 w USA przekroczy 6 mln.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czterodniowa konwencja będzie skupiać się na najważniejszych momentach prezydentury Trumpa i obiecywać jeszcze więcej na hipotetyczną drugą kadencję, jak stwierdzili przedstawiciele Białego Domu. Na ten moment nieznany jest jeszcze plan wyborczy kandydata Republikanów.

Wydarzenie organizowane przez Republikanów ma miejsce tuż po tygodniu, w który nagłówki gazet przyciągał konwent Partii Demokratycznej, gdzie pierwsze skrzypce grał Joe Biden – kandydat partii na urząd prezydenta i były wiceprezydent za rządów Barracka Obamy. Z uwagi na pandemię, konwent Demokratów by pierwszym w historii wirtualnym wiecem wyborczym tak dużej rangi.

Jak na razie, to 77-letni Biden wyprzedza również całkiem sędziwego 74-letniego Trumpa w sondażach przed wyborami, które odbędą się 3 listopada. Trump jak na razie zbiera nieprzychylne opinie od mediów w związku z tym jak opanował kryzys wywołany pandemią. Ale jak pokazuje przeszłość, Trump jest w stanie sporo ugrać na negatywnym nastawieniu prasy i telewizji.

Obecnie urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych zamierza wygłosić swoje przemówienia każdej nocy 4-dniowego konwentu, zatem ten tydzień przyniesie inwestorom i rynkom sporo materiału do analizy.

Zobacz również: NASDAQ nagrzany do czerwoności. JP Morgan prognozuje dalsze wzrosty

Kurs dolara (EUR/USD) w kierunku 1,19000

Kurs dolara w tym tygodniu będzie reagował także na spodziewane postanowienia Rezerwy Federalnej, które mają zostać przedstawione w trakcie 2020 Economic Policy Symposium organizowanego oddział amerykańskiego banku centralnego w Kansas. Inwestorzy szczególnie wyczekują zaplanowanego na czwartek wystąpienia samego szefa Fed, Jerome’a Powella.

Dolar w poniedziałek słabnie względem wszystkich pozostałych walut G8 na fali sentymentów związanych z decyzjami Fed zaprezentowanymi w zeszłą środę, według których programy skupu aktywów będą kontynuowane. Przedstawiciele banku poinformowali, że Fed wykorzysta wszystkie narzędzia, by wspierać amerykańską gospodarkę.

Republikanie szykują 4-dniowy konwent dla Trumpa. Dolar słabnie względem euro
Notowania EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Kurs euro do dolara w poniedziałek zyskuje 0,38% i około 14:00 jest na poziomie 1,18375 dol. po odbiciu od oporu na 1,18000 dol. Obecnie, górną granicą potencjalnego wzrostu, do której kurs dobił tydzień temu, jest 1,19500. To poziom notowany po raz ostatni ponad 2 lata temu w maju 2018 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here