Naga Markets

Republika-ŚrodkowoafrykanskaMiędzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) opublikował raport, w którym przewiduje wzrost PKB o 2,2% w Republice Środkowoafrykańskiej. Optymistyczna prognoza dla tego kraju została wydana rok po tym, gdy ten przyjął Bitcoina (BTC) za prawny środek płatniczy na swoim terenie. 

  • MFW przewiduje wzrost PKB o 2,2% w Republice Środkowoafrykańskiej. Według prognoz przewidywany dług publiczny ma pozostać zrównoważony
  • Republika Środkowoafrykańska przeszła do historii, stając się drugim krajem po Salwadorze, który przyjął BTC, jako prawny środek płatności na swoim terenie

Republika Środkowoafrykańska z optymistycznymi perspektywami

Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował raport, w którym wyraził swoje poglądy na temat perspektyw gospodarczych dla Republiki Środkowoafrykańskiej na 2023 r. Okazał się, on dość optymistyczny. MFW spodziewa się chociażby wzrostu PKB w tym kraju o 2,2%. Wskazuje również na możliwe do opanowania zadłużenie. Obok przestrzega jednak przed ryzykiem utraty płynności. 







Oprócz prognozowania odbicia realnego produktu krajowego brutto MFW przewiduje również średnią stopę inflacji na poziomie 6,3% w 2023 r. Co więcej, przewidywany dług publiczny Republiki Środkowoafrykańskiej ma zostać zrównoważony. 

W raporcie umieszczono jednak ostrzeżenia o zagrożeniach utraty płynności. Wskazują na to odpowiednie wskaźniki zadłużenia. Zagrożenia te są wynikiem potencjalnych niedoborów wsparcia oraz wyzwań związanych z dostępem do rynków krajowych i regionalnych. 

Przyjęcie Bitcoina za prawny środek płatniczy

Republika Środkowoafrykańska przeszła do historii, stając się drugim krajem na świecie po Salwadorze, który uczynił BTC prawnym środkiem płatniczym na swoim terenie. Choć państwo to jest jednym z najbiedniejszych na świecie, wykorzystuje potencjał czołowej kryptowaluty do przekształcenia swojej infrastruktury finansowej i zwiększenia perspektyw gospodarczych.

Po przyjęciu Bitcoina tamtejszy rząd nie tracił czasu i zaczął pochylać się nad własnym tokenem – Sango Coin. Tym samym uruchomił on inicjatywę pod nazwą Sango Project, mającą symbolizować wejście kraju w branżę kryptowalut.

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA Trade



Conotoxia











Poprzedni artykułZłoto ma problemy po nieudanym ataku na ATH. Credit Suisse wskazuje na możliwą korektę do 1892 USD
Następny artykułWaller z Fed widzi dalsze podwyżki stóp procentowych!
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.