Naga MarketsStudenckie Koło Naukowe Inwestor z Łodzi już po raz dziesiąty zorganizowało popularny konkurs „Gra giełdowa”. Wspominaliśmy o nim w artykule z 23 kwietnia, zapraszając do wzięcia udziału zarówno w szkoleniach jak i sprawdzenia się w konkursie. Nasz portal został oficjalnym patronem merytorycznym tego wydarzenia, a fundacja FXCuffs patronem medialnym.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja zmagań rozpoczęła się 2 maja i potrwa do 28 maja. Konkurs poprzedziła debata inauguracyjna oraz szkolenia zarówno w formie webinarów jak i w wersji stacjonarnej. Zasady gry nie uległy zmianie i zawodnicy mają za zadanie inwestować wirtualne 10 000 zł w wybrane akcje i kontrakty terminowe dostępne na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na najlepszych z nich czekają cenne nagrody rzeczowe oraz praktyki w renomowanych instytucjach finansowych. Comparic.pl ufundował wejściówki VIP na konferencję FxCuffs w przyszłym roku, o wartości 1500 zł, a także możliwość odbycia trzy miesięcznych praktyk w naszej redakcji.

Projekt od samego początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. We wszystkich edycjach udział wzięło blisko 3200 uczestników, a w ciągu trzech ostatnich lat do rejestracji przystępowało każdorazowo około 700 zainteresowanych, z których większość postawiła w ten sposób swój pierwszy krok w kierunku rynków kapitałowych.

Koordynator Gry giełdowej Michał Powłoka wygłasza wprowadzenie do wystąpienia Łukasza Nowackiego
Koordynator Gry giełdowej Michał Powłoka wygłasza wprowadzenie do wystąpienia Łukasza Nowackiego

Aby dać szansę początkujących graczom, jak co roku przeprowadzona została cała seria darmowych szkoleń z tematyki inwestycyjnej, w której udział wzięli znani szkoleniowcy oraz przedstawiciele domów maklerskich. Portal Comparic.pl reprezentowany był przez redaktora Łukasza Nowackiego, który w swoim wystąpieniu skupił się na banalnie prostych strategiach giełdowych, które nie wymagają ani zaawansowanej wiedzy ani też zbyt dużej ilości poświęcanego czasu. Podczas wykładu omówione zostały dobrze znane czytelnikom naszego portalu strategie, takie jak choćby Zapiski giełdowego spekulanta, tzw. system Mebane Fabera czy też najnowszy cykl giełdowy czyli strategia tabelkowa. Przedstawione zostały przykłady realnych zagrań oraz aktualne wyniki uzyskiwane poprzez te strategie. brandtOmówiona została także metoda Petera Brandta, autora książki „Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego” (krótka recenzja), w której autor przedstawił pełny zapis własnej działalności rynkowej. Co warte podkreślenia jest to jedna z niewielu pozycji, której autor na własnym rachunku dokonuje realnych transakcji. Przy okazji chciałbym przypomnieć, że tylko do jutra istnieje możliwość zakupienia książki z rabatem, który pomniejszy cenę zakupu o 20 zł (po rabacie cena książki wyniesie niespełna 42 zł!).

maklerskaKod “maklerska_wiosna” należy wpisać podczas składania zamówienia w rubryce “Jeśli posiadasz kartę upominkową lub kartę promocyjną wprowadź kod z karty poniżej”. Rubryka pokazuje się dopiero po wybraniu sposobu dostawy. Promocja obowiązuje do 15 maja 2016 roku.

Wykład zakończyło podsumowanie zaprezentowanych systemów oraz omówienie cech wspólnych, które łączą je wszystkie i sprawiają, że od dłuższego czasu są zyskowne co staramy się pokazywać na naszym portalu. Na stronie konkursu na bieżąco można śledzić zmagania uczestników oraz aktualny ranking.

...na chwilę przed rozpoczęciem wykładu
…na chwilę przed rozpoczęciem wykładu

Jako portal dziękujemy przede wszystkim pomysłodawcom i organizatorom konkursu, tu szczególne podziękowania należą się pani Racheli Pomorskiej oraz panu Michałowi Powłoce, którzy nadzorowali przebieg jubileuszowej edycji Gry giełdowej. Dziękujemy także Uniwersytetowi Łódzkiemu za wspieranie inicjatyw mających na celu szerzenie wiedzy o odpowiedzialnym inwestowaniu wśród młodych pokoleń naszego Narodu. Życzymy wszystkim uczestnikom satysfakcjonującego występu w konkursie oraz umiejętności zastosowania zdobytej wiedzy w późniejszym realnym tradingu, a organizatorom udanej, kolejnej edycji lub innych równie owocnych przedsięwzięć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here