Naga Markets

Rentowności stakingu Ethereum skaczą nawet do 25%. Jest to najwyższy wynik od czasu The MergeStakowanie Ethereum generuje przyciągające wzrok zyski na rynku cyfrowych monet, zwłaszcza w warunkach szerszego kryzysu w branży, w którym zwroty z większości produktów kryptowalutowych o stałym dochodzie spadają nawet do poziomu 0%.

Stakowanie Ethereum staje się coraz bardziej opłacalne

Operacje w scentralizowanych firmach pożyczających kryptowaluty, takich jak Genesis i Circle zostały wzięte pod lupę, co wynika z niedawnego upadku giełdy kryptowalutowej FTX. Wypłaty zostały wstrzymane w Genesis, podczas gdy zyski z depozytów stablecoinów klientów w Circle spadły do poziomu 0%.

Jednak rynek zdecentralizowanych finansów (DeFi) działa dalej. Użytkownicy, którzy stakują stakowany ETH (stETH) w serwisie Lido zarabiają aż 10,7% – jest to rekordowy wynik od czasu Merge. Co więcej, wzrost wartości stETH gwarantuje posiadaczom jeszcze wyższe zwroty.

stETH to token reprezentujący równoważną ilość etheru, który został stakowany. Stakowane tokeny są zablokowane przez dłuższy czas, aby zapewnić płynność dla stETH.

Niedawno protokół płynnego stakowania zwiększył limity rebasingu z 10% do 17,5%, aby pozwolić na przepływ zwiększonych nagród dla posiadaczy tokenów stETH. Rebasing lub też elastyczne tokeny są kryptowalutami, które automatycznie dostosowują poziom podaży, aby utrzymać stałą wartość – powiedzieli analitycy Delphi Digital w piątkowej nocie.

W wyniku zwiększonych nagród, dochód uzyskany przez rekurencyjne strategie pożyczkowe, takie które występują np. w produkcie Interest Compounding ether (icETH) oferowanym przez Index Coop wynosi nawet 25,5%.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

XTB

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Z kolei indeks Interest Compounding ETH (icETH) zwiększa zyski ze stakingu dzięki strategii lewarowanej. Strategia ta wykorzystuje tokeny stETH użytkownika jako zabezpieczenie w serwisie DeFi lending Aave, aby pożyczyć opakowany ether (WETH) – token, który śledzi ether – który z kolei jest używany do zakupu dodatkowych tokenów stETH.

W ten sposób skutecznie wykorzystywana jest kwota zabezpieczenie dostarczona do Aave, która dodatkowo zwiększa zyski użytkowników. Dane pokazują, że wartość tokenów icETH znajdujących się obecnie na rynku wynosi około 21 mln dol. Istnieją jednak pewne zastrzeżenia dotyczące tych wysokich zysków.

Oprócz ryzyka związanego z inteligentnymi kontraktami, inwestorzy w icETH muszą wziąć pod uwagę ryzyko likwidacyjne związane z pożyczaniem ETH od Aave. Warto również zwrócić uwagę na ryzyko stopy procentowej z rozpiętości między kosztem pożyczki a zwrotem ze stakingu – powiedzieli analitycy Delphi.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułUWAGA! Barclay Stone (BR Stone) kolejnym brokerem na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Następny artykułWykres dnia. Kurs USD/CHF może kontynuować spadki zdaniem Vantage
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here