Naga Markets

Rentowności obligacji skarbowych w USA rosną!Akcje w USA spadły we wtorek, gdy Rezerwa Federalna rozpoczęła dwudniowe posiedzenie w sprawie ustalania stóp procentowych, a ostrzeżenie o zyskach ze strony Ford Motor Co. stało się najnowszym przykładem tego, jak nieszczęścia w łańcuchu dostaw wciąż szkodzą firmom.

Decyzja FED już 20-21 września!

Nad rynkiem zbliża się kolejna decyzja Federalnego Komitetu Otwartego Rynku , ponieważ inwestorzy zmagają się nie tylko z tym, czy bank centralny podniesie stopy o 75 punktów bazowych, czy podniesie stopy o 100 punktów, ale także z tym, jak wysoko Fed zasygnalizuje, że stopy pójdą w górę przyszłości. Spotkanie rozpoczęło się we wtorek i zakończy się w środę.Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

W międzyczasie Callie Cox, analityk ds. inwestycji w USA w eToro, powiedział, że rosnące rentowności obligacji i brak pozytywnych wiadomości sprawiły, że amerykańskie wskaźniki akcji „błąkają się po ziemi niczyjej” poniżej swoich średnich kroczących.

Nie ma się czego trzymać, a kiedy zaczyna się sprzedaż, ma tendencję do utrzymywania się” – powiedział Cox.

Tymczasem rentowności obligacji skarbowych, które poruszają się w kierunku przeciwnym do ceny, nadal rosły, z kursem na 10-letnim TMUBMUSD10Y, 3,568% skok o 5 punktów bazowych do 3,538% do najwyższego poziomu od ponad dekady. Rentowność obligacji 2-letniej TMUBMUSD02Y, 3,975% na krótko przekroczył próg 4%. Rosnące zyski mogą obciążać akcje, sprawiając, że obligacje rządowe wydają się bardziej atrakcyjne w porównaniu z bardziej ryzykownymi aktywami, takimi jak akcje. „Rynki giełdowe zawsze obserwują rynki obligacji, a 10 lat jest teraz powyżej 3,5%” – dodał Cox.

Oczywiście Fed nie jest jedynym dużym bankiem centralnym, który podnosi stopy procentowe, aby walczyć z uporczywie wysoką inflacją. Szwedzki Riksbank opowiedział się we wtorek za podwyżką o 100 punktów bazowych, a analitycy spodziewają się wzrostu o co najmniej pół punktu, gdy Bank Anglii spotka się w czwartek.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

XTB

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBlok po 22 – 20 września 2022: XAU/USD, Ropa Brent
Następny artykułAkcje Pagaya spadają o 60% w związku z wygaśnięciem blokady!
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here