Naga MarketsŚrodowa sesja przynosi ożywienie na rynku obligacji skarbowych. Po dokładnie dwóch tygodniach oprocentowanie amerykańskiego długu publicznego ponownie wzrosło powyżej poziomu 3%. Za powód tego wzrostu upatruje się wczorajszą decyzję amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa o wycofaniu Stanów Zjednocznych z irańskiego porozumienia nuklearnego.


Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem (czasu polskiego) Donald Trump ogłosił zerwanie porozumienia nuklearnego z Iranem. Podpisany w 2015 roku przez sześć mocarstw dokument zakładał ograniczenie programu atomowego Teheranu w zamian za stopniowe zmniejszanie sankcji nałożonych na Iran przez państwa Zachodu. Zdaniem Trumpa, umowa ta była okropna i nie powstrzymałaby Iranu przed zdobyciem broni nuklearnej.

W teorii umowa ta miała chronić nas [Amerykę] oraz naszych sojuszników przed szaleństwem irańskiego reżimu (…) w rzeczywistości pozwoliła Iranowi na dalsze wzbogacanie uranu i z biegiem czasu osiągnąć broń nuklearną – tłumaczył zebranym w Białym Domu dziennikarzom Donald Trump.

Fakt ten sprawił, że rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła do poziomu 3,014%, najwyższego od dwóch tygodni, gdy wzrost cen ropy zwiększył oczekiwania inflacyjne. Umocnienie powyżej poziomu 3,035% osiągniętego 25 kwietnia, doprowadziłby do zarejestrowania najwyższego poziomu od początku 2014 roku.

Analitycy i ekonomiści zauważają również, że wzrost rentowności pojawił się w obliczu umacniających się prognoz rynkowych dotyczących czterech podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w tym roku, zamiast trzech, sygnalizowanych przez decydentów politycznych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWłaściciel NYSE rozważa otwarcie się na Bitcoina
Następny artykułStrategia EMA10/20 – short na CADCHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here