Naga Markets

Rentowność 10-letnich obligacji najwyżej od 2008 r. Wall Street traci w środęŚrodowa sesja handlowa na Wall Street stała pod znakiem wzrostu rentowności 10-letnich obligacji skarbowych USA, co obecnie oznacza dojście do najwyższych poziomów od 2008 roku. Tymczasem główne indeksy zdawały się nieznacznie stracić, od 0,33 do 0,66 procent. Na zamknięciu najbardziej tracił indeks S&P 500 ze spółką Generac Holdings na czele, tracącą 25,30% procent.

  • Amerykańskie obligacje 10 letnie rosły do najwyższych poziomów od 2008 roku
  • Tymczasem indeksy w USA odnotowały spadki
  • Fed ocenił, że podwyżki stóp zostaną wstrzymane dopiero “w pewnym momencie” w 2023 r.
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Obligacje najwyżej od 2008 roku

W środę rynek akcji w Stanach Zjednoczonych zamknął się nieco niżej po tym, jak rentowność benchmarkowej 10-letniej obligacji skarbowej USA osiągnęła najwyższy punkt od 2008 roku, rosnąc do 4,098%. Wśród inwestorów, analityków i uczestników rynku narastają obawy o możliwą recesję, ponieważ Rezerwa Federalna prawdopodobnie będzie kontynuować swoją jastrzębią ścieżkę z podwyżkami stóp procentowych w celu walki z inflacją.

Rezerwa Federalna podała, że kilka jej okręgów poinformowało o spowolnieniu wzrostu cen, a jeden z urzędników Fed ocenił, że podwyżki stóp zostaną wstrzymane dopiero “w pewnym momencie” w 2023 r. Przemawiając podczas sesji pytań i odpowiedzi prowadzonej przez Travelers Institute, Kashkari wyjaśnił, że zmiany stóp procentowych dokonywane przez Rezerwę Federalną będą potrzebowały roku, aby wpłynąć na gospodarkę i że niebezpieczeństwo “niedoszacowania” podwyżek stóp jest “większe” niż ryzyko “przeszacowania”.

wykres Kurs 10-letnich obligacji USA 20.10.2022
Kurs 10-letnich obligacji USA 20.10.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Prezes Banku Rezerw Federalnych w Minneapolis, Neel Kashkari w komentarzach dotyczących rynku pracy podkreślił, że “widać niewiele oznak zmiękczenia rynku pracy“, jednak ostrzegł, że wskaźniki wskazują na globalne spowolnienie gospodarcze. “Jestem dość pewny, że stagflacja nie wystąpi” – podsumował Kashkari.

Finalnie indeks Indeks Dow Jones Industrial Average zamknął się ze stratą na poziomie 0,33% a technologiczny indeks Nasdaq 100 spadł o 0,40%. S&P 500 spadł o 0,66% na koniec notowań. W sektorze technologicznym najsłabiej radziła sobie spółka Baidu tracjąca 8,82%.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułStrategia PSV: Środowa sesja na DAX pcha indeks poniżej PK. Co dalej?
Następny artykułTesla podaje wyniki. Przychody w III kw. rosną o 56% r/r
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here