Naga MarketsRender Cube zmierza na NewConnect na fali sukcesy Medieval Dynasty. Rozmowa z prezesem spółkiRender Cube to polska spółka z branży gamingowej, która obecnie jest w trakcie budowania księgi popytu na swoje akcje. Cena pojedynczego waloru ma wynieś od 150 do 200 zł, natomiast sprzedaż wynieść ma 136 900 sztuk. Jak podkreśla Damian Szymański (prezes spółki), na antenie Comparic24, za sprawą Medieval Dynasty spółka może pokazać już realne sukcesy i bardzo dobre wyniki sprzedażowe, które przebiły 0,5 mln egzemplarzy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Medieval Dynasty zbiera dobre recenzje

– To było dość zaskakujące, bo spodziewaliśmy się dobrego wyniku na samym początku, jak tylko gra wyszła w zeszłym roku. Obserwowaliśmy te wszystkie wyniki, które zaczęły się kręcić przez pierwszą dobę, później przez tydzień, później przez miesiąc. I byliśmy bardzo mile zaskoczeni, pozytywnie zaskoczeni. Myślę, że tutaj zadziałała formuła, którą zrobiliśmy, czyli połączenie gatunków jak survival, city building i jeszcze dodatkowo do tego były rpg-owe elementy. Ludziom się to bardzo spodobało, bardzo fajny był ten odbiór gry. – wskazuje Damian Szymański.

Kluczem to sukcesu był fakt dopracowania gry ad A do Z, a nie wychodzenia do graczy z półproduktem, podkreśla prezes spółki. Według niego to ten fakt odpowiada za bardzo dobre wyniki generowane przez produkcję. Peak graczy wyniósł blisko 19 tys. osób w jednym momencie, a obecna tygodniowa średnia osób grających wynosi 1,5 tys. osób, tak więc w weekendy wartości te zapewne będą kilkukrotnie większe.

Sukces gry potwierdza również ilość pozytywnych recenzji. W chwili nagrywania materiału wskaźnik ten wynosił blisko 90% (dokładnie: 89,75%) na platformie Steam, co jest wynikiem bardzo dobrym. Co więcej, warto zaznaczyć, że wynik ten uzyskany jest przy 17 tys. komentarzy, więc nie jest to efekt kilku przypadkowych opinii.

Gra zbudowała także wokół siebie community, na którym korzysta spółka. Gracze dają spółce sporo informacji zwrotnych apropo elementów, które chcieliby poprawić lub dodać, dzięki czemu możliwe są kolejne aktualizacje, które cały czas podnoszą poziom gry. Spełnia to również rolę testowania produktu, co jest ważnym aspektem.

Czy sprzedaż wzrośnie po zakończeniu early access?

– Ja osobiście zakładam, że tak. Analizowaliśmy wiele projektów, które wcześniej w tej formule były wypuszczane i jak to wyglądało po wyjściu z early accessu. Takim projektem, do którego porównujemy się najbardziej był Green Hell, z tego względu, że obieramy tę samą drogę, czyli early access, później 1.0. Kolejnymi krokami będzie rozbudowa i rozwój tego projektu jeszcze dalej dodając kontent. Obserwując drogę Green Hell, który (jeśli się nie mylę) osiągał ok. 4 tys. osób dziennie przy wyjściu early access, a później przy wyjściu 1.0 to powiększyli, to naprawdę mamy bardzo duże szanse ab ten wynik pomnożyć razy x. – podkreśla prezes spółki Render Cube.

Warto wskazać, że w ciągu pół roku obecności w early access, gra sprzedała się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy. Jak podkreśla gość programu Comparic24, dynamika sprzedaży spadła (względem pierwszych trzech miesięcy), jednak jest to zgodne z prognozami, a same wyniki są cały czas bardzo dobre. Wpływy są dużo większe niż koszty, więc pod tym względem spółka ma zabezpieczoną przyszłość, podkreśla Damian Szymański.

invest

Spółka zmierza na NewConnect

Render Cube rozpoczął ofertą publiczną łącznie do 136 900 akcji w trybie subskrypcji i sprzedaży skierowanej do inwestorów za minimum 100 tys. euro wynika z komunikatu. Cena jednej akcji zostanie ustalona w drodze budowy księgi popytu, która potrwa do 23 czerwca 2021 r. i wyniesie między 150 a 200 zł. W całym procesie spółkę wspiera Grupa Kapitałowa INC – Dom Maklerski INC w zakresie oferty akcji, a INC S.A. w późniejszym procesie wprowadzania akcji do obrotu na NewConnect.

Render Cube w 2020 r. osiągnął 7,5 mln przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. Największy wpływ na wyniki miała premiera gry Medieval Dynasty w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku.

Trwająca oferta publiczna obejmuje do 98 tys. obecnych akcji zwykłych na okaziciela serii A sprzedawanych przez oferujących oraz 38,9 tys. nowych akcji zwykłych na okaziciela serii B emitowanych przez spółkę.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs korony czeskiej | kurs pzu | akcje kghm | notowania pgnig | jak działa wskaźnik rsi | notowania develia | comparic.pl |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here