Naga MarketsRender Cube złożył dokument informacyjny wz. z planowanym debiutem na NCWarszawa, 05.11.2021 (ISBnews) – Render Cube złożył dokument informacyjny w związku z planowanym debiutem na NewConnect, podała spółka.

“Jesteśmy coraz bliżej debiutu na rynku NewConnect. Właśnie złożyliśmy dokument informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i jesteśmy zadowoleni z przebiegu procesu upublicznienia, w którym wspiera nas Grupa INC. Obecność na giełdzie zwiększy rozpoznawalność i wiarygodność naszego studia, a inwestorzy poprzez naszą spółkę będą mogli partycypować w globalnym sukcesie jakim okazała się gra ‘Medieval Dynasty’. Obecnie koncentrujemy się na jej dalszym rozwoju zgodnie z ogłoszoną road mapą w tym przygotowaniu wersji konsolowej. Sprzedaż tytułu w okresie early access oraz po premierze pełnej wersji, potwierdza jej status long-sellera” – powiedział prezes Damian Szymański, cytowany w komunikacie.W tym roku łącznie z emisji nowych akcji spółka pozyskała 9,7 mln zł, a całkowita wartość obu ofert publicznych spółki wyniosła 16,8 mln zł. Środki z emisji nowych akcji zostaną przeznaczone na rozbudowę studia animacji i muzyki, zatrudnienie dodatkowych programistów z doświadczeniem w pracach nad grami wieloosobowymi oraz na powiększenie zespołu, który będzie rozwijał grę “Medieval Dynasty”. W obu ofertach publicznych Render Cube firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji był Dom Maklerski INC.

“Sukces ofert publicznych akcji Render Cube i udana premiera pełnej wersji tytułu ‘Medieval Dynasty’ potwierdzają, że branża gamedev jest cały czas interesująca dla szerokiego grona inwestorów. Firma posiada w swoim portfolio globalny hit, który będzie monetyzować na kolejnych platformach, a pozyskane z emisji środki przeznaczy na dynamiczny rozwój studia” – powiedział wiceprezes DM INC Sebastian Huczek.

Render Cube to łódzkie studio deweloperskie założone w 2012 r. W początkowym okresie działalności skupiało się na prowadzeniu prac outsourcingowych, zlecanych głównie przez innych producentów gier, co zaowocowało współpracami z m.in. CD Projekt, Techland czy Platige Image. W ostatnich latach spółka skupia się na produkcji własnych tytułów, wydawanych na platformach PC.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here