Naga MarketsRender Cube złożył Dokument Informacyjny na GPW. Spółka coraz bliżej debiutu na NewConnectRender Cube, łódzkie studio odpowiedzialne za globalny hit Medieval Dynasty, złożył wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Od ostatniej oferty publicznej akcji, prezentowanej na platformie CrowdConnect.pl, minęły zaledwie 3 miesiące. W procesie rejestracji emisji akcji oraz przygotowaniu Dokumentu Informacyjnego, spółkę wspierała INC S.A.

Render Cube jest coraz bliżej zadebiutowania na giełdzie NewConnect

– Jesteśmy coraz bliżej debiutu na rynku NewConnect. Właśnie złożyliśmy Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i jesteśmy zadowoleni z przebiegu procesu upublicznienia, w którym wspiera nas Grupa INC. Obecność na giełdzie zwiększy rozpoznawalność i wiarygodność naszego studia, a inwestorzy poprzez naszą spółkę będą mogli partycypować w globalnym sukcesie jakim okazała się graMedieval Dynasty. Obecnie koncentrujemy się na jej dalszym rozwoju zgodnie z ogłoszoną road mapą w tymprzygotowaniu wersji konsolowej. Sprzedaż tytułu w okresie earlyaccess oraz po premierze pełnej wersji, potwierdza jej status long-sellera–komentuje Damian Szymański, prezes zarządu RenderCube.Po zakończonej sukcesem ofercie publicznej akcji, skierowanej do inwestorów, którzy obejmowali lub nabywali akcje o łącznej wartości nie niższej niż 100 tys. EUR, w dniu 19 lipca br. Spółka rozpoczęła drugą ofertę publiczną, skierowaną głównie do inwestorów detalicznych i prezentowaną na platformie CrowdConnect.pl. Cena akcji w obu ofertach została ustalona na takim samym poziomie i wyniosła 150,00 zł. Łącznie z emisji nowych akcji Spółka pozyskała 9,7 mln zł, a całkowita wartość obu ofert publicznych wyniosła 16,8 mln zł.

Środki z emisji  nowych akcji zostaną przeznaczone na rozbudowę studia animacji i muzyki, zatrudnienie dodatkowych programistów z doświadczeniem w pracach nad grami wieloosobowymi oraz na powiększenie zespołu, który będzie rozwijał grę Medieval Dynasty.W obu ofertach publicznych RenderCube, firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji był Dom Maklerski INC S.A.

– Sukces ofert publicznych akcji RenderCube i udana premiera pełnej wersji tytułu Medieval Dynasty potwierdzają, że branża gamedev jest cały czas interesująca dla szerokiego grona inwestorów. Firma posiada w swoim portfolio globalny hit, który będzie monetyzować na kolejnych platformach, a pozyskane z emisji środki przeznaczy na dynamiczny rozwój studia– komentuje Sebastian Huczek, wiceprezes zarządu Domu Maklerskiego INC S.A.

Medieval Dynasty to gra, która po 12-miesięcznej obecności w trybie earlyaccess, 23 września br. osiągnęła status pełnej wersji, dostępnej szeroko nie tylko na platformie Steam, ale również na Epic, GOG i w Microsoft Store. Zebrana dotąd ilość komentarzy wynosi blisko 21 tys. i utrzymuje się na wysokim, 90% poziomie ocen pozytywnych. Wishlista produkcji przekracza już 1 mln zapisów, a gra rozeszła się dotąd w ponad 750 tys. egzemplarzy, przy maksymalnych promocjach sięgających dwudziestu procent.

17 czerwca br. Medieval Dynasty została udostępniona w ramach usługi Microsoft Xbox Game Pass For PC. Ogłoszenie nastąpiło podczas wydarzenia Xbox Games Showcase, gdzie materiał wideo z gry został zaprezentowany na jednym nagraniu obok takich tytułów jak AmongUs, Hades czy S.T.A.L.K.E.R. 2.

Łódzkie studio pracuje już nad edycją konsolową gry, a sam tytuł od początku produkcji był projektowany pod obsługę pada, co ułatwi cały proces. Premiera planowana jest w 2022 roku. W przygotowaniu jest również wersja na gogle VR w ramach umowy ze Spectral Games S.A.

W zeszłym roku RenderCube osiągnął 7,5 mln zł przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. W I kw. 2021 r. Spółka zanotowała 1,7 mln zł przychodu i 1,2 mln zł zysku netto, w II kw. było to odpowiednio 1,7 mln zł oraz 1,1 mln zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat cena akcji | gpw datawalk | analizy | ccc notowania | eurocash akcje rekomendacje | akcje pgnig | lotos kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here