Naga MarketsRender Cube rozpoczyna ofertę publiczną akcjiRender Cube S.A., studio odpowiedzialne za Medieval Dynasty, jeden z największych komercyjnych sukcesów w polskiej branży gier ubiegłego roku, rusza z ofertą publiczną akcji. Spółka i oferujący umożliwią nabycie łącznie do 136 900 szt. akcji zwykłych w trybie subskrypcji i sprzedaży skierowanej do inwestorów obejmujących i nabywających akcje za minimum 100 tys. EUR.

  • Gra z pogranicza RPG akcji i symulatora życia z elementami survivalu oraz strategii – Medieval Dynasty od Render Cube S.A. jest jednym z największych hitów sprzedażowych stworzonych przez polskie spółki w 2020 roku.
  • W ciągu pół roku obecności w early access, gra sprzedała się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy.
  • Peak grających jednocześnie osób wyniósł blisko 19 tysięcy graczy na platformie Steam.
  • Render Cube rozpoczął ofertą publiczną łącznie do 136 900 akcji w trybie subskrypcji i sprzedaży skierowanej do inwestorów za minimum 100 tys. euro wynika z komunikatu.
  • O planach wejścia na NewConnect, rozwoju gier na konsole i w technologii VR Marcin Wenus rozmawia z Damianem Szymańskim, Prezesem Zarządu Render Cube S.A.

Te artykuły również Cię zainteresują
Render Cube rusza z ofertą publiczną akcji

Cena jednej akcji zostanie ustalona w drodze budowy księgi popytu, która potrwa do 23 czerwca 2021 r. i wyniesie między 150 a 200 zł. W całym procesie spółkę wspiera Grupa Kapitałowa INC – Dom Maklerski INC w zakresie oferty akcji, a INC S.A. w późniejszym procesie wprowadzania akcji do obrotu na NewConnect.

Największą grą studia jest Medieval Dynasty, która zadebiutowała w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku. Tytuł przez pierwszy tydzień sprzedaży znajdował się w TOP10 na globalnej platformie Steam, a zebrana dotąd ilość ocen wynosi niemal 17 tys., dając łączny rezultat na poziomie 92% pozytywnych komentarzy. W ciągu pół roku obecności w early access, gra sprzedała się w nakładzie 500 tys. egzemplarzy, a maksymalne przeceny na platformie Steam w czasie okresowych promocji sięgały 20%.

– W marcu informowaliśmy o zamiarze debiutu na NewConnect i podpisanych umowach ze spółkami z Grupy Kapitałowej INC. Dziś, ruszamy z naszą ofertą publiczną akcji i realizujemy kolejny etap na drodze do wprowadzenia Render Cube na warszawską giełdę. Środki, które planujemy pozyskać w ramach oferty zostaną przeznaczone na rozwój technologiczny i kompetencyjny naszego studia, który pozwoli na zwiększenie skali działania i możliwości produkcyjnych Część środków posłuży także na transfer płatności związany z pozyskaniem przez nas pełnych praw do IP Medieval Dynasty od naszego wydawcy – komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube S.A.

Współpraca Render Cube i Grupy Kapitałowej INC dotyczy przeprowadzenia oferty publicznej akcji oraz późniejszego wprowadzenia akcji spółki do obrotu na rynku NewConnect. Grupa Kapitałowa INC specjalizuje się w pozyskiwaniu finansowania oraz wprowadzaniu do obrotu zorganizowanego spółek z sektora nowych technologii.

– Współpraca z Render Cube przekłada się na jedną z największych ofert w naszej historii na NewConnect. Jest to studio, które w 2020 roku osiągnęło ogromny sukces ze swoją grą Medieval Dynasty wydaną w formule wczesnego dostępu, a plany dalszej komercjalizacji tego produktu i rozwoju firmy są bardzo ambitne. Nieustannie rozwijamy nasz dział sprzedaży i widzimy duże zainteresowanie spółką ze strony instytucji finansowych. Wierzymy, że Render Cube spotka się pośród inwestorów z podobnie entuzjastycznym odbiorem jak tytuł Medieval Dynasty pośród graczy – komentuje Sebastian Huczek, wiceprezes zarządu Dom Maklerski INC S.A.

Render Cube w 2020 r. osiągnął 7,5 mln przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. Największy wpływ na wyniki miała premiera gry Medieval Dynasty w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku. W szczytowym momencie w tytuł na platformie Steam grało jednocześnie 18,7 tys. osób.

invest

W planach na 2021 rok jest premiera pełnej wersji gry Medieval Dynasty, studio jeszcze w zeszłym roku udostępniło pierwszą roadmapę dla opracowywanych aktualizacji. Obecnie jest w trakcie implementacji rozwiązań z drugiej roadmapy zaplanowanej do trzeciego kwartału 2021 r. i  obejmującej dodatkowe mechaniki, przedmioty oraz szereg licznych usprawnień. Gra jest dostępna w 17 wersjach językowych i można ją nabyć na około 10 różnych platformach. Sprzedaż realizowana poza globalną platformą Steam osiąga do 20% całego wolumenu. W planach studia jest również przygotowanie portu gry na konsole.

W kwietniu Render Cube poinformował o zawarciu umowy między wydawcą i właścicielem IP Medieval Dynasty Toplitz Productions a Spectral Games, na opracowanie dedykowanej wersji VR. Spectral Games to spółka zależna Incuvo, które pracuje nad wersją VR gry Green Hell.

Szczegółowy harmonogram oferty:

Termin Zdarzenie
7 czerwca 2021 r. rozpoczęcie procesu budowania księgi popytu na Akcje Oferowane
7 – 23 czerwca 2021 r. przyjmowanie deklaracji Inwestorów w ramach procesu budowania księgi popytu na Akcje Oferowane
24 czerwca 2021 r. ustalenie i przekazanie Inwestorom informacji o Cenie Akcji Oferowanych oraz ostatecznej liczbie Akcji Oferowanych w ramach Oferty Publicznej, przydział Akcji Oferowanych
24 – 29 czerwca 2021 r. zawieranie przez Inwestorów umów objęcia Akcji Nowych oraz umów sprzedaży Akcji Sprzedawanych
30 czerwca – 2 lipca  2021 ewentualne zawieranie umów objęcia Akcji lub umów sprzedaży Akcji z Inwestorami zastępczymi

Źródło: Spółka

Trwająca oferta publiczna obejmuje do 98 tys. obecnych akcji zwykłych na okaziciela serii A sprzedawanych przez oferujących oraz 38,9 tys. nowych akcji zwykłych na okaziciela serii B emitowanych przez spółkę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania orlen | gpw spółki | orlen kurs | kurs ropy | cena euro | akcje pgnig notowania | złotówka |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here