Naga MarketsRender Cube: Pełna wersja Medieval Dynasty już dostępna!O godzinie 12:00 w południe, największa produkcja w historii Render Cube zakończyła swoją roczną obecność w fazie early access i jest już dostępna w pełnej wersji na wszystkich kluczowych platformach sprzedażowych: Steam, Epic, GOG, Microsoft Store. Tytuł Medieval Dynasty można nabyć w czterech dostępnych edycjach, zróżnicowanych między sobą dodatkowymi elementami jak m.in. ponad 350-stronnicowy guide book czy oficjalna ścieżka dźwiękowa z gry.

Render Cube liczy na sukces swojej gry

Medieval Dynasty to największa gra łódzkiego studia. Zadebiutowała w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku. Tytuł przez pierwszy tydzień sprzedaży znajdował się w TOP10 na globalnej platformie Steam, a zebrana dotąd ilość ocen wynosi blisko 19 tys., dając łączny rezultat na poziomie 91% pozytywnych komentarzy. W szczytowym momencie w tytuł na platformie Steam grało jednocześnie 18,7 tys. osób.– Cieszę się, że po rocznej pracy nad tytułem przy wsparciu społeczności graczy, która na samej platformie Steam zrzesza już ponad 170 tys. osób, jesteśmy gotowi zaprezentować wszystkim pełną wersję naszej największej produkcji w historii. Medieval Dynasty to tytuł, które łączy w sobie tak popularne gatunki jak survivale, symulatory, RPG oraz strategie i robi to w niespotykany dotąd sposób, co w dużym stopniu stanowiło o sukcesie komercyjnym udostępnionej w formule early access rok temu wersji gry. Przez cały ten czas tytuł był przez nas regularnie rozwijany oraz udowodnił, że zasługuje na miano prawdziwego long-sellera. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy nie było ani jednej niedzieli w której peak graczy spadłby poniżej 2 000 osób, a średnia graczy z ostatnich 30 dni wynosi około 2 700 osób. – komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

-Wierzymy, że oficjalna premiera gry w pełnej wersji otwiera nowy rozdział rozwoju tego tytułu, a jego możliwości monetyzacji znajdują się wciąż na początkowym etapie. Zamierzamy regularnie rozwijać grę i w niedługim czasie przedstawimy jej oficjalną road mapę. Jednocześnie prowadzimy już prace nad wersją konsolową, której premiera zaplanowana jest w przyszłym roku. Warto dodać, że Medieval Dynasty jest dostępne na wszystkich kluczowych platformach sprzedażowych, co zaowocuje wysokim poziomem dywersyfikacji przychodów, które nie będą pochodzić wyłącznie z najpopularniejszej platformy jaką jest Steam. Na etapie early access, nawet do 20% sprzedaży było generowane poza tą platformą – dodaje Damian Szymański.

Równocześnie z premierą, w ręce graczy oddana została największa z dotychczas przygotowanych aktualizacji, wprowadzającą do gry m.in. opcjonalnych bandytów grasujących losowo w okolicznych lasach, nową profesję w postaci ziołolecznictwa, nowe budynki, zwierzęta i wiele innych zmian, na których zależało fanom tytułu. Przez najbliższy tydzień, gra oferowana jest z rabatem wynoszącym -20%.

17 czerwca 2021 r. gra Medieval Dynasty została udostępniona w ramach usługi Microsoft Xbox Game Pass For PC. Ogłoszenie nastąpiło podczas wydarzenia Xbox Games Showcase, gdzie materiał wideo z gry został zaprezentowany na jednym nagraniu obok takich tytułów jak Among Us, Hades czy S.T.A.L.K.E.R. 

Łódzkie studio pracuje już nad edycją konsolową gry, a sam tytuł od początku produkcji był projektowany pod obsługę pada, co przyspieszy cały proces. Premiera planowana jest w pierwszym półroczu 2022 roku. W przygotowaniu jest również wersja na gogle VR w ramach umowy ze Spectral Games S.A., spółką zależną Incuvo S.A., studiem, które pracuje nad wersją VR gry Green Hell.

W zeszłym roku Render Cube S.A. osiągnęła 7,5 mln zł przychodu, a zysk netto wyniósł blisko 6 mln zł. W tym roku spółka przeprowadziła z sukcesem dwie oferty publiczne akcji, których łączna wartość wyniosła 16,8 mln zł.

invest

Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na rozbudowę studia animacji i muzyki, zatrudnienie dodatkowych programistów z doświadczeniem w pracach nad grami wieloosobowymi oraz na powiększenie zespołu, który będzie rozwijał grę Medieval Dynasty. W obu ofertach publicznych firmą inwestycyjną świadczącą usługę oferowania akcji był Dom Maklerski INC S.A. Spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w 2021 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta złoty | pko kurs | dax kurs | codzienne komentarze giełdowe | kurs akcji livechat | giełda alior | eur/usd wykres |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here