Naga Markets

Render Cube nabywa udziały w Spectral Games S.A.Łódzkie studio Render Cube ogłosiło, że dnia 11 kwietnia 2022 r. zawarło umowę nabycia akcji stanowiących 22,55% kapitału zakładowego, co wraz z dotychczas utrzymywanymi akcjami stanowi 25,05% udziału w kapitale zakładowym oraz głosach na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy w Spectral Games S.A., czyniąc Render Cube największym akcjonariuszem spółki.

Render Cube największym akcjonariuszem spółki Spectral Games

Spectral Games jest niezależnym studiem deweloperskim, zatrudniającym dwunastu specjalistów i koncentrującym się na tworzeniu gier w technologii VR. Aktualnie pracuje nad należącą do Render Cube grą w uniwersum Medieval Dynasty w wersji na urządzenia VR. Inwestycja ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy podmiotami.





– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że staliśmy się największym akcjonariuszem Spectral Games, co pozwoli nam poszerzyć kompetencje w segmencie VR, jak również przyczyni się do większej kontroli nad wersją VR-ową Medieval Dynasty.

Wysoka jakość gier to nasz priorytet, a inwestycja w katowickie studio jeszcze bardziej ułatwi komunikację i współpracę. Już wcześniej obserwowaliśmy duży potencjał rynku gier VR, stąd decyzja, aby gra w świecie Medieval Dynasty powstała również w tej wersji.– komentuje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

Nawiązanie współpracy z Render Cube to dla nas bardzo duża szansa. Marka Medieval Dynasty jest niezwykle ceniona wśród graczy, ma duże i oddane grono fanów, co przełoży się również na zwiększoną rozpoznawalność Spectral Games. Dzisiejsza transakcja pokazuje także, że nasze dotychczasowe działania przy tworzeniu Medieval Dynasty VR zostały docenione.

– Jakość, którą posiada Render Cube jest także obecna w naszym studiu. Wierzymy, że współpraca z Render Cube nie tylko sprawi że wersja VR Medieval Dynasty odniesie sukces, ale także przerodzi się w kolejne ciekawe projekty – dodaje Paweł Sobik, prezes zarządu Spectral Games SA.

Gra Medieval Dynasty miała premierę 23 września 2021 roku. Wcześniej, przez ponad rok znajdowała się w fazie early access. Tytuł utrzymuje powyżej 90% pozytywnych ocen na platformie Steam i cieszy się dużym zainteresowaniem graczy.

Od debiutu w trybie early access w każdą niedzielę w Medieval Dynasty grało średnio ponad 2 tysiące użytkowników Steam, a w dniach 3-7 marca bieżącego roku gra trafiła do top10 sprzedaży na platformie Steam po wprowadzeniu rozszerzenia o dekoracje i młyny oraz promocji -25%.

Bossa

– Medieval Dynasty, będąc klasycznym longsellerem jest naszym kluczowym projektem. Obecnie większość naszych prac skupia się na rozwoju gry, stąd w zeszłym miesiącu poszerzyliśmy grę o dostępne młyny oraz dekoracje wioski.

– Cały czas zastanawiamy się jak możemy uatrakcyjnić rozgrywkę naszym graczom. Wersja VR była naturalnym krokiem. – dodaje Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex | dax akcje | notowanie dolara | amica akcje rekomendacje | celon giełda | kurs dolara nowozelandzkiego prognozy | gpw datawalk |



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRipple z ważnym zwycięstwem w sprawie z SEC. Chodzi o tokeny XRP
Następny artykułGlapiński: Inflacja zejdzie do celu i mogą rozpocząć się obniżki stóp pod koniec 2023 r.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here