Naga MarketsRender Cube: Gra 'Medieval Dynasty' w usłudze Xbox Game Pass For PC MicrosoftuGra “Medieval Dynasty” trafiła do usługi Xbox Game Pass For PC dzięki rozpoczętej współpracy Render Cube z Microsoftem, podał producent gry – Render Cube.

“Już od momentu rozpoczęcia prac nad ‘Medieval Dynasty’ marzyliśmy, żeby dotrzeć z nią do jak największej liczby graczy, przekroczenie 600 tys. sprzedanych egzemplarzy nie było zakładane w nawet najbardziej optymistycznych wariantach, a teraz mamy przyjemność ogłosić partnerstwo z Microsoft, co skutkuje dołączeniem naszego tytułu do usługi Xbox Game Pass For PC. […] Kolejne szczegóły dotyczące przyszłości ‘Medieval Dynasty’ zaprezentujemy podczas targów Gamescom już w sierpniu” – powiedział prezes Render Cube Damian Szymański, cytowany w komunikacie.“Medieval Dynasty” zadebiutowała w formule wczesnego dostępu 17 września 2020 roku. Tytuł przez pierwszy tydzień sprzedaży znajdował się w Top10 na globalnej platformie Steam, a zebrana dotąd ilość ocen wynosi ponad 17 tys., dając łączny rezultat na poziomie 92% pozytywnych komentarzy, podano.

W planach na 2021 rok jest premiera pełnej wersji gry “Medieval Dynasty”. Studio jeszcze w zeszłym roku udostępniło pierwszą roadmapę dla opracowywanych aktualizacji.

“Obecnie jest w trakcie implementacji rozwiązań z drugiej roadmapy zaplanowanej do trzeciego kwartału 2021 r. i obejmującej dodatkowe mechaniki, przedmioty oraz szereg licznych usprawnień. Gra jest dostępna w 17 wersjach językowych i można ją nabyć na około 10 różnych platformach. Studio prowadzi także prace na wersję gry na konsole oraz na gogle VR, gdzie wspiera ją Spectral Games, spółka zależna Incuvo, które opracowuje wersję VR tytułu ‘Green Hell'” – czytamy dalej.

W “Medieval Dynasty” gracz kieruje losami młodzieńca w okresie średniowiecza, jego zadaniem jest w pierwszej kolejności przetrwanie i wybudowanie schronienia, a następnie zapoczątkowanie własnej dynastii zdolnej rządzić przez pokolenia, wyjaśniono.

Render Cube jest w trakcie oferty publicznej akcji, w ramach której planuje pozyskać do 5,8-7,8 mln zł. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na rozwój technologiczny i kompetencyjny studia, który pozwoli na zwiększenie skali działania i możliwości produkcyjnych. Równolegle prowadzona jest oferta sprzedaży akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy o wartości 14,7-19,6 mln zł. Na 24 czerwca zaplanowano ustalenie ceny oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych w ramach oferty publicznej, jak również przydział akcji oferowanych. Debiut na giełdzie planowany jest jeszcze w tym roku.

Render Cube to łódzkie studio deweloperskie założone w 2012 r., zatrudniające 15 osób. W początkowym okresie działalności skupiało się na prowadzeniu prac outsourcingowych, zlecanych głównie przez innych producentów gier, co zaowocowało współpracami z m.in. CD Projekt, Techland czy Platige Image. W ostatnich latach spółka skupia się na produkcji własnych tytułów, wydawanych na platformach PC.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy kryptowalut | budimex akcje | akcje jsw | kurs eth | blik co to | cdprojekt akcje | rynek kryptowalut |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here