Naga Marketsnefryt-11

18 czerwca odbyło się piąte już spotkanie Trading Jam Session w siedzibie InwestorTV przy ul. Domaniewskiej 39 w Warszawie. Organizatorami eventu są Rafał Zaorski oraz Sebastian Nowak z InwestorTV, a uczestnicy regularnie umawiają się poprzez grupę w portalu Facebook. Spotkania odbywają się co czwartek i przeznaczone są dla traderów pragnących nauczyć się podstaw rynków finansowych, poznać nowe podejścia i strategie, czy podyskutować na temat tradingu w sympatycznym gronie. Kwintesencją każdego spotkania jest Live Trading, czyli wdrażanie i testowanie różnych teorii na żywym rynku i prawdziwych pieniądzach – to wokół tradowania na żywo toczy się cała akcja.


Czym jest Trading Jam Session?

Jam session – rodzaj zbiorowego muzykowania (też: sesja improwizacyjna), szczególnie popularny w jazzie, bluesie, funku i folku. Podczas jam session nie gra się konkretnych utworów. Czasem improwizuje się na temat popularnych standardów jazzowych, stanowiących swoim tematem punkt wyjścia improwizacji lub po prostu gra w tonacji zadanej przez któregoś z grających muzyków. Wszyscy obecni na sesji muzycy improwizują. Bardzo często całe koncerty, czy występy w klubach odbywają się w luźnej formie jam session.

Wnioskując z powyższej definicji podczas Trading Jam Session nie handluje się jednej konkretnej strategii. Czasem improwizuje się w temacie popularnych analiz technicznych, fundamentalnych, Price Action czy nawet Ichimoku lub po prostu traduje się tak, jak jeden z uczestników. Spotkania odbywają się w luźnej formie w stylu Jam Session i to jest główna idea przyświecająca organizatorom.

Nie jest tak, że jedna osoba wchodzi w pozycję, a reszta ślepo za nią. – tłumaczy Sebastian Nowak, jeden z organizatorów TJS – Każdy gra swoje, dzielimy się doświadczeniami i strategiami, dyskutujemy, uczymy się nawzajem. każdy przed wejściem oczywiście może, ale nie musi, podzielić się taką informacją, pokazać swoją strategię.

05_002

Uczestnictwo w spotkaniu było, jest i będzie zupełnie darmowe, a nowe osoby są mile widziane i chętnie witane przez organizatorów. Na początku organizatorzy sesji, Rafał i Sebastian, powitali przybyłych. W profesjonalnej i luźnej atmosferze przeanalizowaliśmy wykresy oraz problemy, jakie na co dzień psują radość z tradingu.  Następnie zaczęliśmy sesję od zajęcia pozycji na parze walutowej EUR/USD oraz na indeksie DAX. Otwarcie pozycji przebiegało na podstawie autorskiego systemu Rafała Zaorskiego, który opiera się na psychice i wykresach 5-15 minutowych. System przeznaczony jest dla doświadczonych traderów, ponieważ wejście i wyjście z transakcji należy przeprowadzić “z ręki” po spełnieniu określonych warunków.

05_019O godzinie 12:00 pojawił się gość specjalny – Paweł Kordala, specjalista XTB ds. rynków surowcowych. Poprowadził interesujący wykład na temat czynników na jakie warto  zwracać uwagę przy tradingu na surowcach, a także co ignorować. Dowiedzieliśmy się, jak zajmują pozycję najwięksi gracze na tym rynku i kim oni są. Omówiliśmy również różne sytuacje fundamentalne, które mają wysokie prawdopodobieństwo zaistnienia oraz jaki teoretyczny wpływ mają na poszczególne surowce.

Mieliśmy również czas, żeby się podzielić własnymi doświadczeniami oraz zaprezentować systemy inwestycyjne.

05_017

Po 15:00 razem z Gregiem Skalowskim dogłębnie przeanalizowaliśmy zachowanie ceny na wykresach M1 i mniejszych (15 sekundowych). Grzegorz podzielił się swoim doświadczeniem i pokazał jak traduje na taki niskich interwalach.


Podsumowując można śmiało stwierdzić, że Trading Jam Session to event warty odwiedzenia. Jest to miejsce gdzie można poznać traderów, którzy z chęcią podzielą się doświadczeniem. Spotkania odbywają się w luźnej atmosferze i całkowicie za darmo. Każdy uczestnik Live Tradingu z pewnością dowie się tam czegoś nowego i pozna wspaniałych ludzi dzielących zainteresowanie rynkami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here