Naga MarketsPierwszy dzień FxCuffs za nami. Poniżej prezentujemy Państwu skrótowe podsumowanie najważniejszych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do krakowskiego centrum kongresowego ICE na kolejny etap rynkowych emocji!


Wykłady ekspertów z branży inwestycyjnej

Daniel Kostecki zainaugurował swoim wykładem konferencję FxCuffs 2017. Znacie już telewizje jaką prowadzi Daniel? Każdego dnia możecie śledzić co wpłynęło na rynki, a także czego się spodziewać w najbliższym czasie.

Wystąpienie Daniela to tak naprawdę przedstawienie jego codziennych działań od kuchni. Jeśli chcesz przygotować się profesjonalnie do każdej sesji, to z pewnością praca Daniela Kosteckiego może Ci to znacznie ułatwić.

Mowa była o różnych typach zmienności, dzięki którym można z dużym prawdopodobieństwem wskazać interesujące rynki do tradingu podczas danej sesji. Daniel prowadzi także portfel Rynków na Żywo, gdzie pozycje otwierane są zgodnie z podręcznikowymi założeniami. Celem jest weryfikacja ogólnodostępnej dla traderów wiedzy.

O godzinie 10:00 rozpoczął się pierwszy z wykładów prowadzonych na sali teatralnej. Jest to jedna z trzech sal, na których w ciągu całej, dwudniowej konferencji FxCuffs odbywać się będą wykłady i prelekcje.

Jako pierwszy swój wykład poprowadził Wojciech Orzechowski, który opowiadał o inwestowaniu w nieruchomości.  Pan Wojciech jest w biznesie od 20 lat a od 11 inwestuje w nieruchomości więc niewątpliwie jest osobą z ogromnym doświadczeniem. Jak się okazało, blisko połowa słuchaczy znała już wcześniej Pana Wojciecha. Jest on autorem bloga http://zarabiajnanieruchomosciach.pl

Kolejny wykład na sali audytoryjnej dotyczył psychologi inwestowania, a prowadzili go wspólnie Wiktoria Jaros oraz Karol Susicki. Rezultaty naszych działań zarówno w tradingu jak i innych dziedzinach zależą w dużym stopniu od naszej psychiki o czym mogliśmy się przekonać poprzez analogie przedstawiane przez prelegentów.

Istotne znaczenie ma zatem poznanie swojej psychiki i osobowości poprzez określenie tego jakimi jesteśmy traderami. Pomaga w tym program Maxie Disc, który został w trakcie wykładu przybliżony słuchaczom.

W południe na scenie zawitał znany już z poprzedniej edycji FxCuffs – Trader 21. Odpowiadał on na pytanie postawione w tytule prezentacji, a mianowicie “Globalny krach czy inflacyjne wyjście z długów?”.

Trader 21 przedstawiał strukturę światowego zadłużenia oraz jego skale, a także konsekwencje jakie niosą za sobą obecne działania rządów i banków centralnych. Omówione zostały możliwe rozwiązania problemów zadłużenia, a ponadto prelegent zapoznał nas z aktywami, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Równorzędnie z Traderem 21 na sali kameralnej rozpoczęły się warsztaty z dr. Zbigniewem Wieczorkiem. Twórca portalu tylkopriceaction.pl nie tylko przedstawił teoretyczne podejście do tradingu ale również, zdecydowaną większość swojej prelekcji poświęcił na przedstawienie realnych przykładów opartych o obecną sytuację rynkową.

Jak można było się domyślać sala wypełniona była niemal po brzegi a najbardziej wytrwali zmuszeni byli siedzieć na schodach. Mimo, że prelegent powiedział, że wie bardzo mało o rynku to niewątpliwie jego prelekcja była bardzo interesująca a osoby, które w niej uczestniczyły podziękowały mu gromkimi oklaskami.

Cały autorski wykład nagrany w formie studyjnej opublikowany jest w osobnym artykule.

 

Dwie debaty o rynku amerykańskim i rynku surowców

O godzinie 17:00 rozpoczęła się pierwsza z dzisiejszych debat, podczas której eksperci wypowiadali się w kwestii obecnej sytuacji na rynkach światowych.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że po trwającej od dwóch lat hossie rynek amerykańskich akcji jest przewartościowanych. Pojawił się głos, że oczywiście nic nie jest tak drogie żeby nie mogło być droższe ale niewykluczone, że wkrótce pojawi się korekta. Pytanie czy będzie to korekta w czasie czy w cenie pozostaje jednak wciąż bez odpowiedzi a w tej kwestii pojawiły się jednak różne projekcje.

Oprócz amerykańskiej giełdy eksperci poruszyli również temat wpływu Donalda Trumpa na Dolara amerykańskiego oraz korelację USD względem surowców. Wszyscy z ekspertów zgodnie spodziewają się osłabienia amerykańskiej waluty w tym roku. Według Marcina Kiepasa kurs EURUSD pod koniec roku powinien osiągnąć 1.15. Jak sam powiedział “tego czy po drodze eurodolar osiągnie parytet czy nie nie wiemy, ale na obecny moment wszystko wskazuje na to, że jednak nie.”

Po trwającej punktualnie godzinę debacie doszło do niewielkiej rotacji w gronie ekspertów i przez kolejne 30 minut mogliśmy wysłuchać opinii na temat aktualnej sytuacji na rynkach surowcowych.

Na początku poruszona został kwestia indeksu CRB, który jest globalnym indeksem cen surowców na świecie i obrazuje koniunkturę na światowym rynku towarowym. Według Doroty Sierakowskiej, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wystąpienia przynajmniej korekty spadkowej. Z tym zdaniem nie zgodził się Trader21, który prognozuje dalsze wzrosty CRB.

Z Panią Dorotą zgodził się natomiast Michał Stajniak, który w krótkim terminie spodziewałby się wystąpienia spadków. W długim terminie, 5-10 letnim wskazał on jednak, że jest miejsce do dalszych wzrostów.

Jako jedyny swojej opinii nie wyraził Jacek Maliszewski, który stwierdził, żę rynki surowcowe są tak różne, że każdy z nich charakteryzuje się czymś innym i wskazywać może inną koniunkturę a globalny indeks CRB wskazuje jedynie jakąś średnią, na której nie koniecznie należy opierać swoje inwestycje.

Jako drugi poruszali oni rynek złota, który niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych surowców.

Podobnie jak wcześniej Trader21 nie zgodził się z opinią pani Doroty, według której zdecydowanie lepsza przyszłość stoi przed srebrem, platyną czy palladem a kurs złota może dojść nawet do $1 tys. Pozostali dwaj eksperci byli jednak zdecydowanie bliżej opinii Doroty Sierakowskiej choć Jacek Maliszewski wskazał jeszcze trzeci kierunek – boczny.

Mimo, że debata ta trwała jedynie 30 minut była ona niezwykle interesująca a to wszystko za sprawą różnych poglądów.

Otwarty wykład gwiazdy konferencji – Antona Kreila

Kwadrans po godzinie piętnastej na sali audytoryjnej pojawił były trader Goldman Sachs – Anton Kreil, na którego czekało bardzo licznie zgromadzone audytorium. Anton poprowadził wykład w języku angielskim, podczas którego obnażał kulisy rynku brokerskiego i szkoleniowego.

Dowiedzieliśmy się jak wyglądają działania brokerów, na czym zarabiają i dlaczego zależy im byśmy tracili. Konflikt interesów prowadzi do wielu patologicznych sytuacji. Świadomość tego konfliktu może uchronić nas przed traceniem pieniędzy i dzięki wykładowi Antona z pewnością będzie to teraz o wiele łatwiejsze.

Kreil nie pozostawił także suchej nitki na “szkoleniowcach”, szczególnie tych którzy pracują dla brokerów. Zamiast pomagać traderom najczęściej wykorzystują ich niewiedzę, by doprowadzić ich do handlowania jak najczęściej oraz jak największym wolumenem. Celem takich działań jest oczywiście jak największy zarobek, ale nie tradera tylko szkoleniowca i brokera. Dowiedzieliśmy się także jak rozpoznać fałszywych szkoleniowców, których słuchanie może nam tylko zaszkodzić.

W trakcie drugiego dnia konferencji przeprowadzi jeszcze dwa zamknięte wykłady – skierowane zarówno do klienta detalicznego oraz biznesowego. Serdecznie zapraszamy!

Nagrody za 2017 rok rozdane!

Relacja z uroczystej gali wręczenia nagród znajduje się pod linkiem. Już trzeci raz wyróżniliśmy 11 podmiotów polskich i zagranicznych, które w ostatnim roku najmocniej przyczyniły się do rozwoju branży rynków kapitałowych.

Oczywiście to nie koniec emocji związanych z FxCuffs 2017. Zapraszamy Państwa również w sobotę – rejestracji można dokonać bezpośrednio w centrum kongresowym!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOmar Arnaout nowym prezesem X-Trade Brokers
Następny artykułZarobki z rynku FX a problem ich opodatkowania – cz. II
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here