Naga MarketsHotel Plaza Athenee w Bangkoku wypełnili w miniony piątek traderzy z różnych stron świata, by wziąć udział w finałowej rundzie Światowych Mistrzostw Forex $1.000.000 organizowanych przez brokera XM. Dziesięciu najlepszych, którzy zakwalifikowali się do finału walczyło ze sobą do godziny 19-tej czasu lokalnego, by wywalczyć dla siebie główną nagrodę.


Mimo, że oficjalnie wydarzenie rozpoczynało się o godz. 19-tej czasu lokalnego, to już ponad dwie godziny wcześniej rejestrowali się pierwsi uczestnicy wydarzenia. Ci, którzy przybyli wcześniej nie mogli narzekać na brak atrakcji. Broker XM przygotował dla swoich klientów losowanie, gdzie do zdobycia były atrakcyjne nagrody w postaci m. in. urządzeń Apple, a za nagrodę główną posłużyła sztabka złota.

Handel trwał pomimo rosnącego tłoku.

Jako, że w Tajlandii trading jest całkiem popularny, uczestnicy wydarzenia bardzo żywo dyskutowali na związane z nim tematy. Poza tym istniała możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia, a wszystko to przy muzyce serwowanej podczas imprezy przez DJ-a.

Kilka słów o formule

Całe Mistrzostwa składały się z 12 rund z czego pierwszych 10 to rundy kwalifikacyjne, a po nich miały miejsce półfinały. W każdej z 10 rund kwalifikacyjnych do zdobycia było $50.000, a 5 najlepszych traderów przechodziło do rundy półfinałowej. Z kolei 10 najlepszych traderów z tej rundy zawalczyło w finale o nagrody w łącznej wysokości $500.000.

Siódemka najlepszych

Rundę finałową w przeważającej części zdominowali traderzy z Azji i Ameryki Południowej. Mimo, że handel odbywał się na wirtualnych pieniądzach, to i tak należało się wykazać konsekwencją i cierpliwością, by przez ponad rok utrzymywać dobre wyniki. Traderzy, którzy zakwalifikowali się do rundy finałowej mieli bardzo odmienne podejścia do handlu. Jedni zawierali wiele transakcji skalpując na rynku, podczas gdy inni wyczekiwali najlepszego momentu na zawarcie transakcji, handlując bardziej jak „snajperzy”.

Emocjonujący finał

Wśród 10 uczestników rundy finałowej na prowadzenie podczas ostatniej godziny handlu wysunęło się dwóch z nich. Jeden z tych traderów pochodził z Tajlandii, a drugi z Argentyny. Ostatecznie jednak zwyciężył lokalny trader, który na czas konkursu przybrał nick „Jigsaw”.

Tym samym Jigsaw w finale zdobył nagrodę w wysokości $ 150.000. Mieliśmy okazję porozmawiać ze zwycięzcą, który udzielił nam wywiadu. Więcej na ten temat już wkrótce.

Pozostali traderzy biorący udział w finale również otrzymali nagrody pieniężne, których wysokość zaczynała się od $ 20.000 i wzrastała o kolejne $ 5.000 wraz z pozycją jak zajął uczestnik Mistrzostw.

Gala wręczenia nagród

Po wyłonieniu zwycięzcy odbyła się uroczysta gala, na której przedstawiciele XM wręczyli nagrody zwycięzcom. W trakcie jej trwania uczestnicy rozsmakowali się w pysznej kolacji. Oprócz redaktorów Comparic, na imprezie był także uczestnik seminarium XM w Warszawie, który wygrał tam bilet właśnie na to wydarzenie.

W przerwach między kolejnymi losowaniami nagród dla uczestników czas uprzyjemniał zespół grający znane utwory muzyczne, a wcześniej zobaczyć można było także pokaz tańca z laserem. Zwieńczeniem imprezy była muzyka puszczana przez DJ-kę, która zajęła centralne miejsce, należące wcześniej do uczestników rundy finałowej.

Podsumowując, z mojego punktu widzenia wydarzenia mogę uznać za bardzo udane. Widać było ogrom pracy włożony w organizację, co przełożyło się na bardzo dobre wrażenia uczestników. Mam nadzieję że przy okazji kolejnych Mistrzostw w finałowej dziesiątce, a być może nawet na pierwszym miejscu znajdzie się trader z naszego kraju.

Oprócz powyższej relacji przygotowujemy także dla Państwa materiał wideo. Zanim jednak zostanie on opublikowany, zapraszam do przejrzenia galerii zdjęć:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here