Naga MarketsDaniel Kostecki, niezależny analityk finansowy
Daniel Kostecki, niezależny analityk finansowy

Od 5 do 19 grudnia 2016 roku wszystkie zainteresowane osoby mogły wziąć udział w bezpłatnym cyklu edukacyjnym „Rynek na żywo, bez tajemnic”, przygotowanym przy współpracy Daniela Kosteckiego z  Noble Markets.


Daniel Kostecki od 2007 roku jest uczestnikiem rynków finansowych. Przez ten czas udało mu się odnaleźć i dobrać odpowiednie narzędzia inwestycyjne, mowa głównie o analizie technicznej. Precyzyjniej ujmując chodzi o Teorię Fal Elliotta oraz o autorskim podejściu do stref popytu i podaży, które z powodzeniem wykorzystuje głównie na parze walutowej EURUSD. Z czasem, do klasycznej analizy technicznej zostały dołączone czynniki fundamentalne dla poszczególnych gospodarek (inflacja, rynek pracy, PKB), analiza polityki monetarnej banków centralnych oraz oczekiwania odnośnie ich przyszłych działań. Kluczowe stało się również obserwowanie wyższych interwałów czasowych. Połączenie tych technik pozwoliło zupełnie inaczej spojrzeć na rynek i poczuć o wiele większą pewność co do słuszności podejmowanych decyzji, a także zwiększyć skuteczność inwestycji.

Pełny cykl edukacyjny z Danielem Kosteckim składał się z 3 webinarów, podczas których uczestnikom została przedstawiona praktyczna wiedza z zakresu analizy fundamentalnej oraz technicznej. Szkolenia składały się z następujących etapów:

Webinar 1: Co rusza rynkiem?

Pierwsze spotkanie miało charakter wprowadzenia. Daniel Kostecki w zrozumiały sposób przedstawił zależności pomiędzy rynkiem walutowym, surowcowym, giełdowym, długu oraz stopy procentowej. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się w jaki sposób są one połączone między sobą.

Następnie zostały omówione korelacje i zależności pomiędzy rynkami, sposoby ich wykorzystywania oraz  w jakim horyzoncie czasowym ma to wpływ na kurs waluty, a także dlaczego instytucje finansowe bronią określonych poziomów cenowych mimo tego, że sumarycznie ponoszą stratę z takich pozycji. W ostatniej części szkolenia można było dowiedzieć się o charakterystykach bezpiecznych i ryzykownych aktywów finansowych. Omówiony został wpływ zmienności na poszczególne waluty oraz jak i na jakiej podstawie można ocenić rozwój gospodarki w dłuższej perspektywie oraz dane na jakie zwracają uwagę duże instytucje finansowe.

Webinar 2: Jak ugryźć analizę techniczną?

W drugiej części cyklu uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z rodzajami wykresów oraz sposobami ich łączenia w celu zwiększenia skuteczności analizy i filtracji fałszywych wybić. Później została przestawiona analiza zachowania uczestników rynku na podstawie teorii Wyckoff’a i Elliott’a oraz formacje cenowe na które warto zwracać uwagę.

Dalej omówiony został  kontekst rynkowy oraz sposoby jego prawidłowej identyfikacji. Pod koniec szkolenia uczestnicy dowiedzieli się jak na podstawie wolumenu rzeczywistego można znaleźć miejsce, które z dużym prawdopodobieństwem będzie bronione przez rynek, a także w jaki sposób sprawdzić czy duży gracz jest nadal aktywny na rynku?

Webinar 3: Technika i fundamenty – sprzeczność czy synergia?

Trzecie spotkanie on-line było poświęcone dopracowaniu poznanych metod odnosząc się do wcześniejszych webinarów. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się o sposobach budowy portfela na podstawie fundamentalnych danych. Zobaczyli forward testy takiego portfela oraz jakie efekty może dać połączenie analizy fundamentalnej i technicznej. Omówione zostały zalety oraz wady podejść, a także jak prawidłowo interpretować oczekiwania rynkowe.

Poruszone zostały kwestie tego co wpływa na wycenę rynkowych stóp procentowych oraz jak identyfikować oczekiwania rynkowe dla krajów o niskim ryzyku inwestycyjnym. Następnie Daniel Kostecki przedstawił gdzie inwestor detaliczny może znaleźć dane oczekiwań rynku stóp procentowych i jak można wykorzystywać rynek obligacji do przewidzenia trendów. Na koniec szkolenia pokazany został sposób na budowę stabilnego portfela inwestycyjnego oraz  w jaki sposób można skutecznie łączyć analizę fundamentalną i techniczną.

Klienci Noble Markets posiadają dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej w Pokoju Inwestora w formie nagranych eksperckich szkoleń:

  • VSA na rynku Forex – Rafał Glinicki
  • Klasyczne techniki inwestycyjne – Dawid Augustyn
  • Inside Bar – Maciej Goliński

Cały cykl edukacyjny został nagrany i jest udostępniony dla klientów NOBLE MARKETS po zalogowaniu do Pokoju Inwestora – narzędziu dedykowanemu klientom, które pozwala na szybki dostęp do unikalnych szkoleń, materiałów edukacyjnych oraz zarządzania rachunkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here