Naga MarketsDolar pod koniec tygodnia zyskiwał na szerokim rynku odreagowując czwartkową słabość. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Kontrakty na Wall Street pozostają wysoko po czwartkowym odbiciu indeksów
  • Na rynku dominuje przekonanie, że FED będzie znacznie wolniej dokonywał zmian w polityce monetarnej, niż inni
  • Mocno zaskoczyła kwietniowa sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii, która wzrosła o 9,2 proc. m/m

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – rosną szanse na wybicie nowego szczytu

Dolar pod koniec tygodnia odbijał na szerokim rynku odreagowując czwartkową słabość. Rentowności jednak schodzą niżej (1,62 proc.), a kontrakty na Wall Street pozostają wysoko po czwartkowym odbiciu indeksów – tym samym korekcyjny wzrost dolara może nie mieć mocnych podstaw.

Zwłaszcza, że na rynku dominuje przekonanie, że FED będzie znacznie wolniej dokonywał zmian w polityce monetarnej, niż inni. Chyba, że zostanie do tego zmuszony sytuacją, ale na razie nowe odczyty makro wypadają poniżej oczekiwań (wczorajsze cotygodniowe bezrobocie i indeks Philly FED) – powiedział analityk BOŚ.

Mocno zaskoczyła kwietniowa sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii, która wzrosła o 9,2 proc. m/m i 42,4 proc. r/r (efekt bazy). Z kolei w strefie euro szacunkowe indeksy PMI za maj pokazały zwłaszcza ożywienie w usługach (indeks skoczył z 50,5 pkt. do 55,1 pkt.). Niemniej zarówno funt, jak i euro utrzymały nieznaczny spadek względem dolara.

Piątkowa korekta po czwartkowym odbiciu EURUSD jest niewielka i w efekcie pozostajemy blisko ostatniego szczytu w strefie 1,2240-45. Czwartkowa biała świeca sygnalizuje też siłę popytu w średnim terminie (szybkie pokrycie czarnej świecy ze środy).

W piątek wsparciem dla euro mogły być niezłe odczyty PMI za maj, chociaż niewiele to zmieni w podejściu Europejskiego Banku Centralnego. Kluczem dla EURUSD pozostaje zachowanie się dolara, a ten w tym tygodniu pokazał, że ma jeszcze miejsce do przeceny (zamieszanie na giełdach i rynku krypto nie doprowadziło do ucieczki inwestorów w USD) – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

invest

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bankomat blik | dax indeks | akcję pgnig prognozy 2020 | bitcoin kurs 2019 | biomed-lublin notowania | xtb akcje | akcje ten square games |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here