Naga MarketsLondynOffice for National Statistics z Wielkiej Brytanii opublikował o godzinie 8:00 dane dotyczące wzrostu gospodarczego (PKB) za III kw. bieżącego roku. Finalny odczyt w ujęciu kwartalnym okazał się przewyższyć prognozy ekonomistów zakładające wzrost o rekordowe 15,5%. Kurs funta testuje okolice poziomu 1,34.

  • PKB Wielkiej Brytanii wzrósł o rekordowe 16,0% w trzecim kwartale (od lipca do września) 2020 r.
  • Poziom PKB w Wielkiej Brytanii jest nadal o 8,6% niższy niż na koniec 2019 r.
  • Funt umacnia się w pierwszym momencie naruszając poziom 1,34 USD

Wielka Brytania: gospodarka odbija po rekordowo słabym I i II kwartale

  • PKB (kw./kw.): 16,0%, oczekiwano: 15,5%, poprzednio: -19,8%
  • PKB (r/r): -8,6%, oczekiwano: -9,6%, poprzednio -21,5%
Źródło: Office for National Statistics

Szacuje się, że produkt krajowy brutto (PKB) Wielkiej Brytanii wzrósł o rekordowe 16,0% w trzecim kwartale (od lipca do września) 2020 r. Chociaż odzwierciedla to pewne ożywienie działalności po rekordowym spadku w drugim kwartale (od kwietnia do czerwca) 2020 r., poziom PKB w Wielkiej Brytanii jest nadal o 8,6% niższy niż na koniec 2019 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
W porównaniu z tym samym kwartałem rok temu gospodarka Wielkiej Brytanii spadła o skorygowane 8,6%.

Podczas gdy produkcja w sektorze usług, produkcji i budownictwie silnie wzrosła w trzecim kwartale 2020 r., poziom produkcji pozostaje poniżej poziomów z czwartego kwartału (od października do grudnia) 2019 r., zanim jeszcze wybuchło zamieszanie z lockdownami.

Nastąpiło ożywienie konsumpcji prywatnej, spożycia publicznego i, w mniejszym stopniu inwestycji przedsiębiorstw w trzecim kwartale 2020 r., w związku ze złagodzeniem ograniczeń, jednak poziomy pozostają poniżej poziomu sprzed blokady.

Wskaźnik oszczędności gospodarstw domowych spadł do 16,9% w trzecim kwartale 2020 roku, w porównaniu z 27,4% w drugim kwartale 2020 r.

Plus500

Kurs funta (GBP) reaguje na odczyt PKB

W pierwszych sekundach po odczycie danych, kurs funta w stosunku do dolara wzrósł o 20 pipsów przebijają poziom 1,34. Kilka minut później nastąpiła nieznaczna korekta, a obecnie notowania oscylują nieco powyżej ww. poziomu. W przypadku dalszej deprecjacji brytyjskiej waluty może zostać ponownie przetestowany psychologiczny poziom wsparcia 1,30.

Kurs GBPUSD na interwale M1, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale M1, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLPP broni WIG20 przed spadkami
Następny artykułThibault Lefebvre zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Work Service
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here