Naga MarketsBitcoin BTC a pod nim dolary i amunicjaNagła hossa na rynku bitcoinów, która rozpoczęła się 2 kwietnia, zapewnia również wzrost na rynku kontraktów terminowych btc. W tym okresie wolumen obrotu kontraktami CME Group Inc. dla największej kryptowaluty osiąga rekordowy poziom. 

Kontrakty terminowe CME osiągnęły rekordowy wolumen, odpowiadający 112 710 bitcoinom o wartości nominalnej 546 milionów dolarów. Większość wolumenu obrotu tego dnia – a mowa o 4 kwietnia – przypadła na godziny dzienne w Azji. Przedmiotem handlu było aż 12 634 kontraktów – oficjalnie twierdzą ludzie z CME.

Pokłosie hossy

Wzrost obrotów nastąpił tuż po niespodziewanym wzroście kursu bitcoina o prawie 30 procent w ciągu dwóch poprzednich dni handlowych. Mini-hossa miała miejsce po miesiącach względnej bezczynności i trendu bocznego.

Kontrakty futures zadebiutowały na platformach Cboe i właśnie CME po raz pierwszy w grudniu 2017 r., czyli niemal u szczytu hossy, kiedy cena btc przekroczyła wartość 20 000 USD. Bitcoin następnie spadł o 74 procent w 2018 roku, ale rynek walczył o przyciągnięcie głównych inwestycji instytucjonalnych.

Inne futures

“Terry Duffy, CEO Chicago Mercantile Exchange (CME), przyznał w dniu wczorajszym, że największy na świecie operator giełdy kontraktów terminowych nie planuje w najbliższym czasie oferować kontraktów związanych z kryptowalutami innymi niż bitcoin”

pisaliśmy w lipcu 2018 r.

Czy teraz CME – w momencie, gdy na rynek kryptowalut powracają wzrosty – zmieni zdanie i doczekamy się futures opartych np. na ethereum czy litecoinie? W kontekście rekordowych wolumenów na futures btc nie można dziś tego wykluczyć…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here