Naga MarketsKurs dolara kanadyjskiego traci! Rekordowy spadek sprzedaży detalicznej w KanadzieNajważniejsze dane publikowane podczas piątkowego popołudnia pochodziły z Kanady, gdzie poznaliśmy jak w marcu kształtowała się sprzedaż detaliczna. Jak się okazuje, retail sales  spadła po raz pierwszy od pięciu miesięcy. Co więcej, spadek ten był największy w historii. Kurs dolara kanadyjskiego tracił po publikacji w stosunku do greenbacka.

  • Sprzedaż detaliczna spadła w marcu o 10 proc.
  • Szacunki wskazują na jeszcze większy spadek w kwietniu
  • Kurs dolara kanadyjskiego traci do USD w następstwie publikacji

Rekordowy spadek sprzedaży detalicznej w Kanadzie

Sprzedaż detaliczna w Kanadzie spadła po raz pierwszy od pięciu miesięcy. W marcu retail sales osunęła się o 10 proc. do 47,1 mld CAD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadek ten jest największy w historii i porównywalny ze spadkiem sprzedaży detalicznej zaobserwowanym w Stanach Zjednoczonych (-7,1%) i innych krajach dotkniętych COVID-19.

W wyniku pandemii wielu kanadyjskich sprzedawców detalicznych zakończyło działalność w połowie miesiąca, skróciło godziny pracy i przepływ klientów w sklepach, które pozostały otwarte, co przyczyniło się do zmiany nawyków zakupowych konsumentów.
Na podstawie opinii respondentów, około 40% detalistów zamknęło sklepy w marcu. Średnia długość przestojów wynosiła pięć dni roboczych. W podsektorze sklepów z odzieżą i akcesoriami 91% sprzedawców zamknęło sklepy na średnio 13 dni.

Szacunki Statistics Canada wskazują, że w kwietniu sprzedaż detaliczna może spaść o -15,6 proc. Jest to jednak wstępny wynik, który może jeszcze ulec zmianie.

Kurs dolara kanadyjskiego słabnie

Dolar kanadyjski w relacji do greenbacka osłabia się kolejny dzień z rzędu. Para walutowa USDCAD do momentu publikacji z Kanady korygowała częściowo spadek.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres 30-minutowy pary walutowej USDCAD

Dane o sprzedaży detalicznej przyciągnęły nowych kupujących, co może oznaczać koniec korekty. Najbliższy cel stanowią maksima sesji, a dalej kurs USDCAD może się kierować w okolice 1,4100.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here