Naga MarketsRekordowy miesiąc w historii TIM. Kurs najwyżej od 2008 rokuTIM pochwalił się wstępnymi wynikami za miesiąc lipiec. Spółka odnotowała przychody ze sprzedaży przekraczające 86 mln zł. co jest wartością lepszą o blisko 20% w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Obroty spółki z pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku wyniosły ponad 520 mln zł. co stanowi wynik lepszy o 15,1% w porównaniu z okresem styczeń-lipiec 2019 r.

  • Tim miał rekordowe wyniki sprzedażowe w lipcu br.
  • Przychody spółki w 2020 roku przekroczyły już 520 mln zł.
  • Kurs akcji jest obecnie na poziomie z końcówki 1. dekady 2020 r.

Zobacz również: CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2

Lipiec 2020 r. najlepszym miesiącem w 33-letniej historii spółki

Dane archiwalne pokazują jednoznacznie, iż wyniki finansowe odnotowane przez spółkę w poprzednim miesiącu są rekordowe od momentu powstania, czyli 1987 roku. Informacja o wysokich przychodach ze sprzedaży towarów i usług pozytywnie wpłynęła na notowania spółki. Kurs w końcówce lipca przebił poziom 16 zł., do którego obecnie wraca po szybkiej korekcie.

Notowania akcji TIM bardzo mocno traciły w pierwszej połowie marca w związku z ogłoszeniem pandemii COVID-19. Akcje spadły z poziomu 14 zł. w okolice 7 zł., co stanowiło zniżkę o około 50%, na przestrzeni kilkunastu sesji. Do poziomu z początku roku, walory wróciły w połowie lipca, kiedy nastąpił atak na poziomy, które na walorach spółki były widziane ostatnio ponad 10 lat temu.

Zobacz również: Elon Musk: Warren Buffett nie jest “miłym dziadkiem”, za którego wszyscy go uważają

Prezes Zarządu TIM SA, powiedział: “Nasza rozpędzona machina sprzedażowa nie ma wakacji. Pierwszy raz poziom 80 milionów złotych przekroczyliśmy, i to nieznacznie, w październiku 2019 r., a więc w szczycie zakupów w branży elektrotechnicznej, który przypada na ostatni kwartał roku. Tym razem rekord bijemy na początku lata. Ponad 86 milionów i niemal 20-procentowa dynamika sprzedaży już teraz rozbudzają nasze apetyty na to, co może wydarzyć się jesienią.”

We wtorek o 11:30 akcje TIM zyskują 2,8%, a kurs wynosi 14,75 zł. Obroty po 2,5 godzinach handlu przekroczyły nieznacznie 0,5 mln zł.

Jak podaje miesięcznik “Elektrosystemy”, TIM SA jest największym hurtowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 roku we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. TIM stawia na omnichannel – sprzedaż prowadzona jest na TIM.pl, w aplikacji mobilnej mTIM, telefonicznie oraz poprzez ogólnopolską sieć biur i przedstawicieli handlowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here