whitebit

Treść artykułu dostarczona przez Partnera w ramach współpracy komercyjnej.

Rekordowy hashrate Bitcoin pompuje cenę Bitcoin Minetrix do 4,5 mln dolarówHashrate w sieci Bitcoin bije kolejne rekordy, podczas gdy cena samego bitcoina rośnie powoli, ale stabilnie rozpoczynając grudzień od przebicia granicy 38 tys. dolarów. Wciąż jednak brakuje sporo, aby cena kryptowaluty zbliżyła się do ATH. Inwestorzy nie próżnują, a coraz więcej z nich z uwagą śledzi przedsprzedaż tokenów Bitcoin Minetrix. Ten projekt, chociaż nie powiązany z bitcoinem, umożliwia każdemu do dołączenia do kopania BTC w chmurze.Rosnący hashrate umacnia pozycję bitcoina

Projekt Bitcoin Minetrix nie cieszyłby się takim zainteresowaniem, gdyby nie rosnący hashrate. Hashrate to przydatny wskaźnik, którego zadaniem jest mierzenie mocy obliczeniowej do przetwarzania transakcji i generowania nowych bloków bitcoin. Im wyższy hashrate, tym więcej aktywnych górników w sieci, a co za tym idzie – wyższa moc obliczeniowa. To z kolei wpływa na zwiększone bezpieczeństwo sieci, ponieważ większa liczba aktywnych górników znacznie utrudnia ataki hakerów oraz przejmowanie kontroli nad siecią (tzw. atak 51%).

Na tym jednak nie kończą się dobre wiadomości, ponieważ rekordowe wskaźniki hashrate świadczą o tym, że sieć Bitcoin cieszy się coraz większym zaufaniem, co jest istotną oznaką w ryzykownym i zmiennym rynku kryptowalut. Zwiększona liczba górników decydujących się na wydobycie BTC może przekonać niezdecydowanych, że ten ekosystem cieszy się stabilnością.

Aby wydobycie było w ogóle możliwe, konieczne jest nieustanne inwestowanie w coraz lepszy i bardziej wydajny sprzęt wydobywczy. Wysoki hashrate jest oznaką trudniejszego wydobycia i wskazuje na to, że przedsiębiorstwa wydobywcze, które wypierają pojedynczych górników, inwestują w bardziej wydajny sprzęt, zwiększając tym samym przepustowość sieci. 

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Konkurencja wśród górników o to, kto będzie bardziej wydajnie zdobywał nowe nagrody sprawia, że zmienia się opłacalność samego wydobycia, tym bardziej, gdy cena BTC nie rośnie tak szybko, jak hashrate. Górnicy muszą w końcu ponosić coraz wyższe koszty energii elektrycznej i zakup sprzętów, a sam biznes szybko może stać się nie tak opłacalny, jak wcześniej.

Kup Bitcoin Minetrix

Mniejsi górnicy szukają ekonomicznych alternatyw

Czasy, gdy do wydobycia bitcoinów wystarczył zwykły komputer dawno minęły. Osoby, które chcą zabrać się za kopanie BTC na poważnie muszą najpierw zainwestować w odpowiedni sprzęt. To jednak nie wszystko, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę także rosnące ceny energii elektrycznej. Największe ośrodki wydobywcze radzą sobie z tym problemem przenosząc działalność do krajów, w których rachunki za prąd są najniższe lub są w tej kwestii samowystarczalne wykorzystując energię odnawialną. Nic dziwnego, że pojedynczy górnicy szukają alternatywy, aby dołączyć do ogólnego ruchu wydobywczego. Jedną z nich jest wydobycie bitcoina w chmurze, w ramach projektu Bitcoin Minetrix ($BTCMTX).

Kup Bitcoin Minetrix

Bitcoin Minetrix ułatwia wydobycie BTC w chmurze

Projekt Bitcoin Minetrix przejmuje przełomowy sposób wydobywania bitcoinów w chmurze (cloud mining) i tworzy przejrzystą platformę, na której górnicy mogą śledzić postępy w wydobyciu i kontrolować ilość wykopanych bitcoinów. Celem twórców Bitcoin Minetrix jest przyczynienie się do decentralizacji bitcoina i oddanie wydobycia z powrotem w ręce indywidualnych górników.

Chociaż wydobywanie bitcoinów w chmurze nie jest nową koncepcją, Bitcoin Minetrix chce ją jak najbardziej uprościć i zautomatyzować negocjując najlepsze warunki wydobycia z dostawcami usług w chmurze.

Zanim jednak to nastąpi, warto przyjrzeć się bliżej koncepcji Stake-to-Mine wykorzystywanej w projekcie. Wykorzystuje ona łatwy do śledzenia proces spalania kredytów wydobywczych i zamieniania ich w moc obliczeniową potrzebną do kopania BTC. Aby jednak zdobyć kredyty wydobywcze, trzeba najpierw zakupić tokeny $BTCMTX i przeznaczyć je do stakingu.

Najprostszym i najtańszym sposobem na nabycie monet $BTCMTX jest skorzystanie z aktualnie trwającej przedsprzedaży z ceną 0,0119 $ za token $BTCMTX. Lada moment cena może jednak wzrosnąć wskutek korekty ceny po uruchomieniu kolejnego etapu presale. Do tej pory zebrano już ponad 4,5 mln $ od inwestorów zainteresowanych dołączeniem do ruchu wydobywczego w chmurze.

Górnicy chcą zdążyć przed halvingiem bitcoina

Zwiększone zainteresowanie wydobyciem najdroższej kryptowaluty świata nie jest bezpodstawne. W drugim kwartale 2024 r. nastąpi kolejny halving bitcoina, w wyniku którego nagrody za wydobycie spadną o 50%, osiągając 3,125 BTC za blok (obecnie nagroda wynosi 6,25 BTC). Jeśli cena bitcoina nie wzrośnie co najmniej proporcjonalnie do spadku wartości nagród, opłacalność wydobycia może stać pod znakiem zapytania.

Wszystko wskazuje na to, że projekt Bitcoin Minetrix wybrał odpowiedni moment na rozpoczęcie przedsprzedaży. Inwestorzy przeznaczyli już ponad 320 mln tokenów $BTCMTX do stakingu czekając na huczne uruchomienie platformy wydobywczej po zakończeniu przedsprzedaży.

Autor poleca również:Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Strefa autorów gościnnych to szansa dla przedstawicieli branży oraz niezależnych traderów, aby publikować swoje artykuły na łamach Comparic.pl. Jeżeli masz coś ciekawego do przekazania, to skontaktuj się z nami pod redakcja@comparic.pl w sprawie strefy UGC (user-generated content).