Naga MarketsEksperci z Morgan Stanley prognozują, że skumulowany bilans banków centralnych G4 – Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, Banku Anglii, Banku Japonii i Europejskiego Banku Centralnego – wzrośnie do bezprecedensowego poziomu 29 bilionów dolarów do końca roku. Będzie to prawie dwukrotnie więcej niż obserwowano pod koniec 2019 r., zauważył Jeroen Blokland, Portfolio Manager w funduszu Robeco Multi-Asset.

  • Główne banki centralne uruchomiły masowe programy stymulacyjne na początku tego roku
  • Minie sporo czasu, zanim aktywność gospodarcza osiągnie poziom z początku roku
  • To dobra wiadomość dla aktywów bezpiecznych przystani, takich jak złoto

Bilans banków G4 wzrośnie do 29 bilionów dolarów pod koniec 2020 r. – Morgan Stanley

Główne banki centralne uruchomiły masowe programy stymulacyjne na początku tego roku, aby w ich mniemaniu powstrzymać negatywne skutki gospodarcze zastosowanych lockdownów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy ostatnie pozytywne wiadomości na temat znoszenia niektórych obostrzeń wzbudziły nadzieje na szybkie globalne ożywienie, pozostaje jeszcze długa droga, zanim aktywność gospodarcza osiągnie poziom z początku roku.

W związku z tym jest mało prawdopodobne, aby banki centralne w najbliższym czasie wstrzymały lub ograniczyły swoje bodźce – napisał Jeroen Blokland.

Innymi słowy, wygląda na to, że bilans G4 będzie się dalej rozwijał. To dobra wiadomość dla aktywów bezpiecznych przystani, takich jak złoto – dodał.

Złoto konsoliduje w okolicach 1800 USD za uncję pod koniec listopada

Żółty metal wzrósł do rekordowego poziomu 2075 USD za uncję w sierpniu, a po spadku w tym tygodniu jest notowany w okolicach 1800 USD. Strefa 1700-1800 stanowi główne wsparcie cenowe i mimo ostatniej korekty trend wzrostowy wydaje się być niezagrożony.

Chociaż rajd złotego kruszcu troche przystopował, to jednak nie koniec wzrostów. Analitycy Bank of America/Merrill Lynch uważają, że w przyszłym roku złoto może kosztować średnio nawet 2200 USD.

Plus500
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here