Naga Markets

Opublikowane w czwartek dane handlowe z Turcji za maj nie przyniosły wielu niespodzianek. Ekonomiści z Commerzbanku spodziewają się, że dalsze powiększanie się deficytu będzie ciążyć na tureckiej lirze. Jednocześnie ekonomiści z ING spodziewają się, że kurs pary walutowej USD/TRY będzie miał problemy z utrzymaniem się poniżej obszaru 16,00/30.

  • Deficyt na rachunku obrotów bieżących Turcji dalej się powiększa
  • Wprowadzone przez decydentów nowe środki zapewniły tymczasowe wsparcie dla liry
  • Większość spodziewa się, że lira będzie miała trudności z pokonaniem 70% inflacji bez wprowadzenia przez decydentów bardziej konwencjonalnej polityki pieniężnej
  • Partnerem artykułu jest Purple Trading. Poznaj aktualny stan rynku towarowego na darmowym webinarze 13 lipca
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara (USD/TRY): Pogorszenie salda na rachunku bieżącym osłabi lirę – Commerzbank

Deficyt handlowy Turcji wzrósł w maju do 10,6 mld USD w porównaniu z zaledwie 4,2 mld USD rok temu. Jak podkreślają eksperci ten rozszerzający się trend jest dobrze znanym wynikiem wyższych cen surowców.Deficyt na rachunku obrotów bieżących, z wyłączeniem energii i złota, powiększa się, co oznacza, że ​​ceny całego importu rosną, nie tylko importu ropy – napisano w raporcie.

Po kolejnych kryzysach kursowych w Turcji od 2018 r. słabsza lira wpływała korzystnie na saldo rachunku obrotów bieżących (z wyłączeniem energii i złota) w latach 2019 i 2020, ale zdaniem ekspertów ta poprawa jest już za nami.

Pogarszające się saldo rachunku bieżącego Turcji będzie oczywiście negatywne dla liry – dodano.

POZNAJ AKTUALNY STAN RYNKU TOWAROWEGO
DOŁĄCZ DO DARMOWEGO WEBINARU 13 LIPCA

Kurs USD/TRY: Mało prawdopodobne, aby spadł poniżej regionu 16.30/00 – ING

Tureckie władze znalazły nowy sposób na podbicie kursu liry, ograniczając kredytowanie firm. Wprowadzone środki spowodowały 5% wzrost tureckiej waluty. Jednak ekonomiści z ING spodziewają się, że USD/TRY będzie miał problemy z utrzymaniem się poniżej obszaru 16,00/30.

W piątek regulatorzy ogłosili, że firmy z nadmiernymi zasobami walutowymi będą miały ograniczony dostęp do komercyjnych kredytów w lirach.

NED

Większość spodziewa się, że lira będzie miała trudności z pokonaniem 70% inflacji bez wprowadzenia przez decydentów bardziej konwencjonalnej polityki pieniężnej. W związku z tym nie jest jasne, jak długo lira może utrzymać ostatnie zyski, a para USD/TRY nie powinna spaść poniżej 16,00 – 16,30 – podsumowano.

Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDTRY na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig kurs akcji | akcje pkn | kurs lewa prognozy | gpw wirtualna polska | asseco cena akcji | akcje pgnig notowania | pgnig giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here