Naga MarketsRaporty kolejnych brokerów pokazują, że cała branża FX wyraźnie odbiła w miesiącu czerwcu. Potwierdzają to najnowsze metryki Thomson Reuters oraz FXall – oba podmioty zanotowały wzrosty w ujęciu miesięcznym. Thomson Reuters zamknął czerwiec na poziomie 94 miliardów dolarów w średnich, dziennych wolumenach (+8% m/m). W tym samym czasie platforma FXall zanotowała rekordowe w ujęciu historycznym poziomy – 141 miliardów dolarów ADV (+11% m/m).

Europejski Bank Centralny oraz Bank of England były głównymi prowodyrami wzmożonej zmienności na rynkach walutowych w miesiącu czerwcu. Oba banki informowały o chęci obrania nowego kierunku polityki monetarnej co było zaskoczeniem dla rynków i przyciągnęło o wiele więcej środków do statycznego ostatnio rynku.W komentarzu do raportu wolumenowego głównodowodzący Thomson Reuters w dziale walutowym – Phil Weisberg – stwierdził:

„Oczekiwania co do rynku FX mówiły raczej o słabych wolumenach. Ostatnie spowolnienie spowodowane było długim okresem niskiej zmienności. Jak się jednak okazało nasze platformy zanotowały wyraźny wzrost i łącznie wskaźnik ADV wyniósł w ich przypadku około 235 miliardów dolarów co jest wynikiem jak najbardziej zadowalającym”

Czy korzystną tendencję uda utrzymać się w lipcu i zapomnieć o rekordowo niskich wolumenach, z powodu których cierpiała cała branża w pierwszej połowie roku? Przekonamy się za kilka dni kiedy publikowane będą pierwsze raporty za kończący się miesiąc.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here