Naga MarketsCzwartkowe przedpołudnie przyniosło ze sobą publikacje wskaźników PMI dla przemysłu i usług państw eurozony. Rekordowo niskie odczyty na Starym Kontynencie są sygnałem zbliżającej się głębokiej recesji, negatywnie wpływając na wycenę waluty euro, o czym na antenie Comparic24.tv opowiada Davide Biocchi, trader brokera Directa. Notowania EUR/USD spadały poniżej poziomu 1,08 USD, testując trzytygodniowe minima.

  • W całej strefie euro PMI usługowe wyniosło 11,7 pkt., przemysłowe 33,6 pkt.
  • Kurs euro słabnie w czwartek w obliczu umacniającego się dolara
  • Negatywne nastroje było widać również na europejskich parkietach giełdowych, DAX balansuje na granicy poziomu zyskowności

Kurs euro spada poniżej 1,08 USD, notowania pary walutowej EUR/USD

– Kurs eurodolara porusza się obecnie w okolicach strefy wsparcia pokrywającej się z poziomem 1,08 USD, który został wybity w trakcie czwartkowej sesji, kolejne ważne wsparcie pokrywa się natomiast z poziomem 1,06 USD. Nie spodziewam się jednak bardzo silnych ruchów na rynku EUR/USD, szczególnie, że zmienność pary walutowej w ostatnim czasie wygasa – komentuje Davide Biocchi, z Directy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata finansów. Dołącz do naszej społeczności już teraz! Codziennie publikujemy dla Ciebie nagrania z programów ukazujących się na antenie Comparic24.tv, skróty informacyjne, rozmowy z analitykami oraz ciekawe wywiady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKrach zachęca do inwestowania w BTC! Giełdy kryptowalut przeżywają oblężenie
Następny artykuł11bit studios rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here