Naga MarketsWydowbywanie ropyMimo postępującego procesu otwierania się kolejnych państw po restrykcjach związanych z koronawirusem, spadek produkcji ropy naftowej w USA nie wyhamowuje. W piątek firma Baker Hughes w swoim cotygodniowym raporcie podała, że liczba funkcjonujących wiertni ropy i gazu w Stanach Zjednoczonych w minionym tygodniu po raz kolejny spadła.

Spadek liczby funkcjonujących wiertni ropy i gazu w Stanach Zjednoczonych

To już szósty z kolei spadek do rekordowo niskiej liczby operujących punktów wydobycia surowców energetycznych w tym kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
W poprzednim tygodniu liczba funkcjonujących wiertni gazu i ropy w USA spadła o 5 do poziomu 279, czyli najniższego poziomu w historii – a firma Baker Hughes podaje swoje raporty od roku 1940. Jest to aż o 690 wiertni mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego (czyli o ponad 70% mniej).

W raporcie na uwagę zasługuje fakt, że o ile liczba samych wiertni gazu ziemnego wzrosła o 2, to liczba wiertni ropy spadła o 7 do poziomu 199. To jest z kolei najniższy poziom od czerwca 2009 r.

Niemniej, obserwowana ostatnio stabilizacja notowań ropy naftowej może odwrócić ten trend. Branża naftowa reaguje z pewnym opóźnieniem na zmieniające się ceny ropy na globalnym rynku, więc ten efekt może sprawić, że jeszcze w tym miesiącu liczba funkcjonujących punktów wydobycia ustabilizuje się lub zacznie rosnąć.

Notowania ropy naftowej WTI – dane dzienne

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here