Naga MarketsZgodnie z datowanym na 8 lutego 2018 r. raportem, Nvidia zakończyła IV kwartał 2017-go roku rekordowym zyskiem na poziomie 2,91 mld USD. W tym samym okresie poprzedniego roku, zysk wyniósł jedynie 2,17 mld USD, natomiast w ujęciu kwartalnym odnotowano 10% zysk (z $2,64 mld poprzednio).

Rekord udało się odnotować także w całym 2017 roku, gdzie zysk uplasował się na poziomie 9,71 mld USD, a tym samym był wyższy o 41% wobec $6,91 mld w 2016 roku.

Za jeden z powodów rekordowych zysków uznaje się wydobycie kryptowalut w czym bardzo dobrze sprawdzają się gamingowe procesory graficzne Nvidii. Jak twierdzi dyrektor finansowy spółki, Colette Kress “Silny popyt na rynku kryptowalut przekroczył nasze oczekiwania”.

“Chociaż ogólny udział odbiorców z rynku kryptowalut w naszej działalności jest trudny do oszacowania uważamy, że był to wyższy procent przychodów niż w poprzednim kwartale.” – dodaje Kress.

Jeśli chodzi o udział zysków z procesorów gamingowych, to stanowią one ponad połowę ($1,74 mld) całkowitego przychodu w czwartym kwartale 2017 r. i wzrosły w relacji do poprzedniego kwartału o 29%. Szacunki analityków były natomiast o ponad miliard dolarów niższe ($1,59 mld).

Zobacz też: Nvidia: Karty graficzne sprzedajemy najpierw gamerom, potem minerom

Dyrektor generalny oraz założyciel Nvidii, Jensen Huang upatruje się również przyczyn stojących za rekordowymi zyskami w sprzedaży układów graficznych  / platformy obliczeniowej GPU wykorzystywanych choćby do obsługi sztucznej inteligencji czy samochodów samojezdnych. Wskazuje na to ponad dziesięciokrotny wzrost w ciągu ostatnich pięciu lat, do 22 tysięcy, uczestników konferencji NVIDIA GPU Technology Conferences.

Ponadto “Branże na całym świecie ścigają się, by włączyć sztuczną inteligencję.
Praktycznie każdy dostawca usług internetowych i usług w chmurze wdrożył nasze układy GPU Volta” 
– oświadczył Jensen Huang.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nvidia: Karty graficzne sprzedajemy najpierw gamerom, potem minerom

Komentarz przedstawicieli spółki Nvidia do wyników finansowych, w których zauważają duże znaczenie rynku kryptowalutowego, stoi w opozycji do wypowiedzi z końca stycznia, gdzie sugerowano, że to gracze a nie górnicy zawsze pozostaną główną grupą docelową podmiotu.

Notowania spółki na otwarciu dnia delikatnie wzrastały, jednak kolejne godziny przynosiły osunięcie, w efekcie czego dzień kończył się sporymi spadkami, wynoszącymi prawie 5%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here